W przeddzień stołecznego Maratonu organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników do wspólnego relaksowania się przed niedzielnym wysiłkiem. Wśród zaplanowanych atrakcji w Centrum Olimpijskim będzie m.in.: projekcja filmu o tematyce biegowej, zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki oraz spotkania z polskimi olimpijczykami i faworytami biegu.

Najstarsza biegowa impreza w Polsce to, oprócz zmagań na królewskim dystansie, także wiele dodatkowych atrakcji. Sobota upłynie pod znakiem ciekawych wydarzeń:
Podczas spotkania z olimpijczykami będzie można porozmawiać o atmosferze Igrzysk Olimpijskich i biegowych doświadczeniach m.in. z Tomaszem Kucharskim ? mistrzem olimpijskim w wioślarstwie, Andrzejem Wrońskim ? mistrzem olimpijskim w zapasach, Leszkiem Blanikiem ? mistrzem olimpijskim w gimnastyce sportowej oraz Adamem Krzesińskim ? medalistą olimpijskim w szermierce i sekretarzem generalnym PKOl. Nasi specjalni goście wystartują w niedzielę na Biegu Olimpijskim, który wystartuje 10 minut po maratonie.

Film, którego projekcja odbędzie się w sali kinowej przy biurze zawodów, to historia o pokonywaniu własnych słabości, cichych pragnieniach i dążeniu do celu. Liczba miejsc na seanse jest ograniczona – 40 biletów na każdą z projekcji czeka na osoby, które jako pierwsze zgłoszą się do punktu informacyjnego przy Biurze Zawodów z numerem startowym. Na jeden numer będzie można odebrać dwa bilety.

Nasz przewodnik chętnie oprowadzi wszystkich zainteresowanych po Muzeum Sportu i Turystyki. Na terenie Centrum Olimpijskiego zebrano ponad 3000 eksponatów i prawie 600 zdjęć związanych z polskim sportem. Wystawę uzupełniają filmy, nagrania dźwiękowe oraz prezentacje multimedialne. Liczba miejsc jest ograniczona. 25 biletów na każdą z wycieczek czeka na osoby, które jako pierwsze zgłoszą się do punktu informacyjnego przy Biurze Zawodów z numerem startowym. Na jeden numer będzie można odebrać dwa bilety.

Zaprezentowani zostaną także faworyci 33. Maratonu Warszawskiego. Bardzo możliwe, że to wśród nich jest zwycięzca tegorocznego biegu i nagrody specjalnej ? Volvo XC30.

Niedziela to już dzień poświęcony w całości biegaczom. Aby ich wspomóc w wysiłku, zaplanowaliśmy specjalną oprawę trasy oraz wyjątkowe stanowiska dla kibiców.

W tle biegu będzie płynąć dopingująca muzyka i okrzyki kibiców. ?Dodatkowe doładowanie? na trasie zapewnią bębniarze, muzycy i DJ-e. Na starcie oraz na scenie  na 5. kilometrze zagra DRUM POWER BAND. Grupy warsztatowe KLICK&DRUM z bębnami, cajonami, dzwonkami i grzechotkami pojawią się na 10., 29. i 40. kilometrze. Na podbiegu na ok. 21. kilometrze słychać będzie perkusję, a na kilometr przed metą ponownie usłyszymy DRUM POWER BAND.

Oprócz muzyki dopingować biegaczy na trasie będą także organizacje dobroczynne: na ul. Relaksowej ? Fundacja Dzieciom ?Zdążyć z Pomocą?, w Powsinie ? Fundacja ?Z uśmiechem przez życie?, na ul. Sobieskiego ? Fundacja ?Synapsis?, a na al. Wilanowskiej – Fundacja ?10. kwietnia?. Co ciekawe, ta ostatnia organizacja wystawiła w maratonie własną, liczną drużynę ponad 100 maratończyków ze służb mundurowych.

Więcej informacji o biegu znajduje się na stronie internetowej imprezy.