Bieganie to bardzo popularna aktywność fizyczna, z uwagi na jej łatwą dostępność. Wystarczą wygodne buty, dres, lekka rozgrzewka i już możemy ruszać.

Korzyści wynikające z biegania są bardzo liczne: poprawa kondycji i wydolności, biegi również pomagają schudnąć i utrzymać szczupłą sylwetkę. Jednak ten sport, podobnie jak i inne, niesie ze sobą ryzyko.

Jeżeli biegamy w parku, nie musimy przejmować się widocznością, ale chcąc wyrwać się z miejskiego zgiełku często wybieramy trasy podmiejskie, biegnące wzdłuż ruchliwych ulic. Zasłuchani w dobraną do biegania muzykę, możemy nie usłyszeć zbliżającego się samochodu czy roweru.

Typową porą, w której można spotkać najwięcej biegaczy jest wczesny ranek, lub wieczór. To nie tylko czas w którym większość ludzi może sobie pozwolić na poświęcenie chwili na sport, ale także czas ograniczonej widoczności. Biegając po zmroku narażamy się na ryzyko, że pozostali uczestnicy ruchu drogowego nas nie zauważą. O ile nie jest to kłopotem w przypadku pieszych, to już zderzenie z rowerem czy samochodem może być bardzo groźne.

Jak zapewnić sobie lepszą widoczność, a zarazem bezpieczeństwo? Za pomocą odblasków dla biegaczy! Sklep Polarfox.com.pl oferuje ogromny wybór odblasków dla uprawiających biegi, z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie. Już mały, odblaskowy brelok czy klips zdecydowanie poprawia widoczność na drodze, a co za tym idzie, również bezpieczeństwo.

Odblaskowe kamizelki z naszą certyfikowaną, odbijającą światło folią od Refloactive sprawią, że nawet najmniej uważny kierowca nie przegapi Cię w ciemności.

Jeżeli jednak nie masz ochoty dodawać sobie kolejnej warstwy ubrania, to wypróbuj nasze odblaski wyposażone dodatkowo w diody LED. One z pewnością zapewnią, że będziesz doskonale widoczny.

Obowiązkowym akcesorium na wyposażeniu biegacza ostatnimi czasy jest telefon z aplikacją fitness. Można w ten sposób śledzić swoje postępy, obserwować trasy na mapie a nawet dzielić się swoimi osiągnięciami z przyjaciółmi. W sklepie Polarfox znajdziesz odblaskowy pokrowiec na telefon, który możesz przymocować do ramienia. To zdecydowanie praktyczny gadżet, a dzięki zastosowaniu certyfikowanej folii Refloactive zapewnia widoczność nawet z 300 metrów.

Uprawianie sportu to zdecydowanie coś godnego pochwały, ale nie zapominajmy przy tym, że w każdej sytuacji musimy dbać o swoje bezpieczeństwo. Już dziś zakup wszystkie niezbędne odblaski do biegania w sklepie Polarfox i bądź widoczny i bezpieczny na swojej joggingowej trasie!