medale pamiątkowe

Dni, w których rozgrywają się zawody to prawdziwe sportowe święto. Zawodnicy na starcie, emocjonująca rywalizacja, doping kibiców, łzy szczęścia lub porażki. Dla postronnych obserwatorów wszystko działa jak w zegarku, jednak tylko uczestnicy wiedzą ile wysiłku wymagały przygotowania.

Przygotowania do zawodów sportowych dla zawodników rozpoczynają się na długo przed ich zaplanowaną datą. Ważny jest każdy aspekt, który pozwoli wstrzelić się z formą, co zwiększa szansę na sukces. Jednak nie tylko zawodnicy zaczynają przygotowywać się wiele miesięcy przed startem zmagań.

O powodzeniu wydarzenia stanowią przede wszystkim działania, które w ich przygotowanie włożyli organizatorzy. Na konkurencyjnym rynku biegów o sukcesie imprez coraz większe znaczenie mają nawet najmniejsze szczegóły. Wyznaczenie i przygotowanie tras, zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom, pozyskanie sponsorów na nagrody, odpowiednia promocja. Każdy z tych elementów może przesądzić o powodzeniu zawodów, dlatego organizatorzy przykładają uwagę do każdego z aspektów. Jednym z nich są medale sportowe – wizytówka zawodów i nagroda dla zawodników. W tym krótkim tekście, który pomogła nam przygotować firma MCC Medale – polski producent medali sportowych zamieściliśmy szereg porad, które pomogą stworzyć unikalny projekt medalu na zawody.

Technika wykonania

Przygotowania projektu należy zacząć od ustalenia, czy medal ma być wykonany w technice 2D, czy też 3D. Pierwsza z nich jest tańszym rozwiązaniem, jednak medale, które robią największe wrażenie wykonane są w technice trójwymiarowej.

Kształt

Kolejny etap, to ustalenie kształtu medalu. Tradycyjne medale przyjmują kształt koła, kwadratu lub prostokąta, jednak obecne techniki pozwalają na wykonanie medali w dowolnym kształcie, które mogą mieć również wycięcia i ażury.

Kolor medalu

Zastanawiając się nad projektem medalu warto ustalić również jego kolor. Do wyboru jest kilka standardowych kolorów samego metalu, np. złoty, srebrny i brązowy, ale coraz więcej producentów  – w tym także MCC Medale – w swoich ofertach ma również pokrywanie poszczególnych elementów medali specjalnymi, kolorowymi emaliami. Dzięki temu można stworzyć unikalne i wyróżniające się wzory.

Informacje

Jednym z kluczowych elementów medali sportowych są informacje, które się na nim znajdują. Nie może być ich za dużo, żeby medal był czytelny, ale warto zadbać o najistotniejsze z nich. Nazwa lub logo zawodów, miejsce wydarzenia, data, dyscyplina, dystans albo logo najważniejszego sponsora to najpopularniejsze elementy umieszczane na obu stronach medali. Warto pamiętać też o tym, że część informacji można zamieścić na przyszytej do medalu wstędze.

Szczegółowe ustalenie wszystkich wymienionych powyżej elementów pomoże przygotować projekt medalu, który stanie się nie tylko nagrodą dla zawodników, ale też wizytówką zawodów. Odpowiednio przemyślany wzór będzie silnie kojarzony z zawodami i pomoże wyróżnić się na tle konkurencyjnych imprez. W przypadku, w którym brakuje nam pomysłu, firmy takie jak MCC Medale mogą pomóc przygotować odpowiedni projekt.

MCC Medale to polski producent medali na zamówienie, który na swoim koncie ma realizację tysięcy medali na wydarzenia sportowe w Polsce i na świecie. Doświadczenie w produkcji medali sportowych, ich najwyższa jakość i unikalne wzory dopasowane do wymagań klientów sprawiły, że firma dostarcza medale dla największych – jest m.in. oficjalnym dostawcą medali dla Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w sezonie 2018. Więcej o samej firmie, jak i jej ofercie na medale sportowe można przeczytać na stronie: www.mccmedale.pl/medale-sportowe