Korek, dzięki unikalnym właściwością, jest powszechnie wykorzystywany jako materiał służący do wykańczania wnętrz oraz ich dekoracji. Ten praktyczny surowiec pozwala na stworzenie przytulnego pomieszczenia, co nie pociąga za sobą wysokich kosztów. Co więcej, zbiór korka nie wpływa negatywnie na zasoby środowiska naturalnego, zaś jego preparacja w celu uzyskania ostatecznego produktu, nie wymaga drogich zabiegów chemicznych. Jest to zatem produkt w 100% naturalny, który znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia.

Nasz uniwersalny surowiec, znany jest już od starożytności. W dawnych czasach służył przede wszystkich jako materiał do produkcji zatyczek do napojów alkoholowych czyli powszechnych korków do butelek, jak i również wytwarzania bojek w celu wydzielenia granic akwenów czy modelowania przynęt do połowu ryb. Korki do butelek są chyba najbardziej charakterystycznymi artykułami pochodzącymi z ów naturalnego surowca. Do dziś uważa się, że przechowywanie win w butelkach zatkanych korkiem stanowi najlepszy sposób na odpowiednio izolację płynu od środowiska zewnętrznego. Sklep Korex International oferuje korki do butelek ale również wiele innych wyrobów korkowych, wśród których czołowym produktem jest korek w rolce dostępny pod linkiem: https://korexradom.pl/category/rolki-korkowe.

Produkty – korek w rolce, płyty korkowe

Sklep z korkiem specjalizuje się w dystrybucji i sprzedaży wyrobów z korka naturalnego. Są to wyjątkowo estetycznie prezentujące się produkty, które można z łatwością instalować w domu lub biurze. Korek w rolce cieszy się największą popularnością, gdyż wykorzystuje się go do wielu zadań. Można z niego formować inne artykuły, jak choćby płyty korkowe lub dokonać samodzielnego montażu korka pod podłogi.

Dlaczego warto wybrać produkty korkowe do domu?

Korek naturalny wykazuje wiele drogocennych właściwości, które powodują, że od czasów starożytnych do dziś jest powszechnie wykorzystywany w wielu sferach naszego życia. Podkład korkowy, który można montować pod dowolny rodzaj podłóg zapewnia komfortową temperaturę, jednocześnie czyniąc podłogę przyjemną w dotyku. Z kolei korek ścienny nie tylko izoluje termicznie dane pomieszczenie, ale także zapobiega nadmiernemu hałasowi z zewnątrz. Warto także dodać, że położony na dowolnej ścianie podkreśla gustowny charakter wykończenia wnętrza. Jako materiał ekologiczny i naturalny nie uwalnia do środowiska szkodliwych substancji chemicznych, jest całkowicie bezpieczny dla domowników, nie nasiąka wilgocią oraz nie wywołuje alergii.

Korek w rolce – oferta sklepu KOREX INTERNATIONAL

Korex International poleca wysokiej jakości produkty korkowe, które mają szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym. Bogata oferta jest bardzo atrakcyjna, gdyż proponowane są również korzystne rabaty oraz możliwość zakupu ilości hurtowych, w razie konieczności wystawiana jest FV, a wysyłka następuje zaraz po wpływie środków na konto bankowe.

Korek w rolce to tylko jeden z czołowych produktów. Obok niego dużą popularnością cieszą się również tablice korkowe, które spełniają odgrywają rolę organizer oraz miejsca, gdzie można umieścić ważne notatki, numery telefonów bądź adresy. Choć dzisiaj wszystkie niezbędne dane gromadzimy na urządzeniach przenośnych, nadal zapamiętujemy najlepiej to, co widzimy bezpośrednio przed sobą. Tablica korkowa jest doskonałym narzędziem do utrwalania sobie istotnych informacji. Niemniej powszechnymi artykułami z korka są akcesoria kuchenne, takie jak podkładki korkowe pod gorące naczynia. Do dyspozycji klientów są wzorzyste lub naturalne podkładki, które są niezastąpione w domu i pracy. Korki do butelek oraz zatyczki korkowe do słoików w dalszym ciągu należą do najwygodniejszych i najbezpieczniejszych materiałów izolujących żywność, gdyż nie reagują z nią i zabezpieczają przed wilgocią. Dzięki korkowi naturalnemu życie staje się prostsze a my możemy cieszyć się wyjątkowo eleganckim wnętrzem.