Wielkimi krokami zbliża się zima, za oknami robi się coraz chłodniej, coraz częściej zdarzają się też opady deszczu czy nawet deszczu ze śniegiem. Biegaczu – jeśli odpowiednio się przygotujesz, nie straszne Ci te niepogody!

Zima nie musi być przerwą od ruchu!

Dla wielu ludzi czas aktywnego wypoczynku i uprawiania sportu kończy się wraz z piękną pogodą. Sportowe obuwie ląduje na dnie szafy, wyciągają zimowe płaszcze i zapominają o ruchu aż do wiosny. Kończy się to nagromadzeniem zbędnych kilogramów, pogorszoną formą i? samopoczuciem.

bieganie zimą w lesie

Jeśli jednak odpowiednio się przygotujemy do zimy, możemy biegać i ćwiczyć na świeżym powietrzu niezależnie od warunków atmosferycznych! Strój sportowy na każdą pogodę znajdziemy na www.mikesport.pl – wystarczy wybrać to, czego potrzebujemy i można się cieszyć aktywnym trybem życia bez przerwy!

Żeby być niezależnymi od temperatury na zewnątrz, musimy zaopatrzyć się w odpowiednią odzież do biegania. Pamiętajmy, że zimą szybko zachodzi słońce – żeby bezpiecznie móc uprawiać sporty, nasz strój powinien być wyposażony w elementy odblaskowe. Wtedy będziemy widoczni dla innych nawet po zmroku i przy mgle.

Czego potrzebujesz, żeby biegać zimą?

Na początek – bielizna. Do uprawiania sportu w chłodzie najlepiej ubrać tę termoaktywną, która będzie odprowadzała wilgoć i zapewni nam komfort nawet podczas bardzo długich dystansów. Koszulki do biegania nie powinny nam przeszkadzać w żaden sposób; dobrze jest zakupić przylegające do ciała modele bezszwowe, dzięki czemu unikniemy otarć.

Krok drugi: kurtka do biegania. Nasze nakrycie powinno być obcisłe, by nie przeszkadzać nam w ruchu. Do tego lekkie (żebyśmy mogli mieć taki sam komfort ruchu jak wiosną czy latem) oraz wiatro- i wodoszczelne.

Trzecia sprawa: spodnie. Tę część garderoby powinniśmy dostosować do panujących warunków atmosferycznych. Często wystarczą zwykłe termoaktywne, jednak przy większych chłodach warto postawić na ocieplane spodnie do biegania.

Rzecz ostatnia, ale wcale nie najmniej ważna: rękawiczki i czapka lub opaska. Nasz strój do biegania na okres zimowy będzie dopiero wtedy pełny, gdy zabezpieczymy przed mrozem palce i uszy.

Jesteście gotowi na zimowy jogging?