SmartBandy, czyli inteligentne opaski są niemalże tak samo popularne, jak smartwatche. Wybór odpowiedniej nie jest trudny. Należy się tylko kierować kilkoma podstawowymi parametrami. Parametrami tymi są zainstalowany system operacyjny, jakość samej opaski oraz jej funkcje.

  • System operacyjny

Opaski, które dostępne są na rynku, mogą współpracować z telefonami działającymi na systemach Android, Windows Phone oraz iOS. To, jaką opaskę wybierzemy, zależy bezpośrednio od tego, jaki system operacyjny mamy w naszym telefonie. Trzeba się liczyć też z tym że urządzenie, które będzie działać z telefonem od Apple, będzie przykładowo droższe, ale jednocześnie w pewnym sensie też bezpieczniejsze. Tutaj każdy musi dokonać już swojego wyboru w zależności od wymagań i od możliwości finansowych.

  • Wygląd i wykonanie smartbanda

Opaska jest raczej mniej rozbudowana niż smartwatch, ale to nie oznacza wcale, że nie musi być po prostu ładna. Wręcz przeciwnie, powinna być ładna i uniwersalna, bo dzięki temu nie będziemy musieli pamiętać o tym, żeby ściągać ją po każdym treningu. Bardzo ważna jest też sama jakość wykonania. Dobra opaska to przede wszystkim taka, która nie rozejdzie się nam po kilku tygodniach i która wyprodukowana jest z dbałością o szczegóły.

  • Funkcje smartbanda

Każdy smartband ma określoną ilość funkcji. W jednym przypadku funkcje te są dość ograniczone, w innym natomiast bardzo rozbudowane. Z pewnością w inteligentnej opasce przyda nam się GPS, dzięki któremu zawsze będziemy mogli określić swoje położenie. Przydatna będzie też wodoodporna konstrukcja, dzięki której nasza opaska nie będzie się ?bała? wody. Sercem wszystkiego jest tutaj pulsometr, który mierzy nasz puls w czasie biegania lub innych ćwiczeń i taka funkcja także musi się w opasce znaleźć. Smartband powinien także umożliwiać nam udostępnianie wyników naszej aktywności i przesyłanie ich do naszego smartfona.

Smartband ranking –  najlepsze opaski

1. Prestigio Smart Pedometer PHCPED

Smartband dostępny jest w wersji męskiej (czarny) i w wersji damskiej (różowy). Opaska wyposażona jest wyświetlacz OLED, odporna na zabrudzenia oraz wodę i kompatybilna z systemami Android i iOS. Smartband łączy się z telefonem za pomocą Bluetooth V4.0, a jego czas pracy na baterii wynosi ok. 7 dni. Koszt opaski w zależności od sklepu wynosi od 170 do ok. 200 zł.

2. Sony SmartBand SWR10

Dzięki opasce odbierzemy powiadomienia o SMS-ach, połączeniach, e-mailach, a także będziemy monitorować dokładnie swoją aktywność. Opaska cechuje się wodoszczelnością i pyłoszczelnością klasy IP58. Łączy się z telefonem poprzez NFC i Bluetooth. Opaska wyposażona jest w złącze microUSB. Koszt opaski wynosi od 150 do 180 w zależności od sklepu.

opaska firmy sony

3. Sony SmartBand Talk SWR30

Opaska wyposażona jest w głośnik i mikrofon. Kupując ją, nigdy nie przegapisz telefonu ani SMA-a, gdyż pasek smartbanda wibruje, gdy przychodzi wiadomość lub połączenie. Opaska pozwala na rejestrowanie wiadomości głosowych i notatek. Wyświetlacz opaski pobiera mało energii, ale jednocześnie wyświetla też bardzo czytelny obraz. Koszt opaski to ok. 400-430 zł, tak więc prawie dwa razy więcej niż w poprzednich modelach.

4. Garmin Vivofit HRM

Opaska wyposażona jest w czujnik tętna, a bateria może działać nawet 4,5 roku, o ile opaska jest uruchamiana na godzinę dziennie. Zasięg smartbanda Garmin wynosi 3 metry, a waga 45 gram. Koszt opaski jest przyzwoity, gdyż wynosi ok. 200 zł.

5. Fitbit Charge

Inteligentna opaska Fitbit zagwarantuje Ci całodobowy pomiar aktywności. Posiada wbudowany pulsometr, krokomierz, mierzy dystans i wydajność naszej aktywności. Dodatkowo mierzy również czas oraz wydajność snu. Na baterii smart band Fitbit może pracować od 7 do 10 dni, a jego koszt to nieco powyżej 500 zł.

6. Huawei TalkBand B2

Opaska wyposażona jest w Bluetooth 3.0, posiada podwójny mikrofon i baterię 95mAh. Rozdzielczość wyświetlacza wynosi 128,x,88, a smartband może pracować przez 6 dni lub przez 12 dni w trybie czuwania. Opaska posiada klasę odporności IP57. Kosztuje jednak niemało, bo prawie 700 zł.