Wielu z amatorów biegania z dużym zainteresowaniem śledzi starty naszych najlepszych zawodowych biegaczy na imprezach najwyższej rangi. Taka właśnie odbędzie się już niebawem w Pekinie gdzie nasi lekkoatleci będą walczyć o medale mistrzostw świata.

Pięćdziesięciu wspaniałych

W czempionacie trwającym w stolicy „państwa środka” Polskę reprezentować będzie grupa 23 zawodniczek i 27 zawodników. Mimo, aż 50 reprezentantów nikt nie chce zaryzykować i podać liczby medali jakie za Wielkim Murem wywalczą biało-czerwoni. Wśród głównych faworytów do powrotu z krążkiem na szyi, są oczywiście nasze gwiazdy światowego formatu z Anitą Włodarczyk (rekordzistka świata w rzucie młotem), Kamilą Lićwinko (halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż – Sopot 2014), Pawłem Fajdkiem (mistrz świata w rzucie młotem – Moskwa 2013), Piotrem Małachowskim (medalista olimpijski z Pekinu – w rzucie dyskiem) i Tomasz Majewskim (mistrz olimpijski z Pekinu i Londynu w pchnięciu kulą) na czele. W gronie poważnych nadziei medalowych znajdują się także biegacze. Szczególnie liczymy na medale Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego, którzy potwierdzili dobrą dyspozycję na wcześniejszych zawodach. Terminy startów naszych asów w stolicy Chin będą dostępne m.in. na stronie www.totolotek.pl.

zawody biegaczy

Skład biegaczy pod lupą

Jako, że większość naszej kadry, która udała się do Chin przez Japonię – co ma na celu ułatwienie aklimatyzacji – stanowią biegacze poniżej przedstawimy szczegółową listę zawodniczek i zawodników wraz z dyscyplinami, w których będą rywalizować w dniach od 22 do 30 sierpnia. W biegu na 200 metrów oraz sztafecie 4x100m. wystartują Anna Kiełbasińska i Marta Jeschke. Wraz z nimi w sztafecie pobiegną Agata Forkasiewicz i Weronika Wedler. Na dystansie 400 metrów obejrzymy trzy nasze reprezentantki: Małgorzatę Hołub, Igę Baumgart i Patrycję Wyciszkiewicz. Te same zawodniczki wsparte przez Joannę Jóźwik, Martynę Dąbrowską, Joannę Linkiewicz i Justynę Święty wystartują w sztafecie 4x400m. Joannę Jóźwik czeka ponadto indywidualny start na 800 metrów, tak samo jak Angelikę Cichocką i Sofię Ennaoui. Dwie ostatnie biegaczki zobaczymy także w biegu na 1500 metrów, w którym wystąpią razem z Renatą Pliś. Przez płotki pobiegną z kolei wspomniana już Joanna Linkiewicz (400m pp.) oraz Karolina Kołeczek (100m pp.)

U mężczyzn sytuacja przedstawia się nieco inaczej. Nasi faworyci Kszczot i Lewandowski razem z Arturem Kuciapskim pobiegną na 800 metrów. Z kolei na czterokrotnie krótszym dystansie zobaczymy w akcji Karola Zalewskiego, który razem z Jakubem Krzewiną, Łukaszem Krawczukiem, Kacprem Kozłowskim, Rafałem Omelko i Michałem Pietrzakiem szykuje się do udziału w sztafecie 4x400m. Ponadto w biegu na 3000 metrów z przeszkodami reprezentował nas będzie Krystian Zalewski, a w biegach przez płotki Artur Noga (110m pp) i Patryk Dobek (400m pp). Śledząc relacje z Pekinu dopingujmy wszystkich biało-czerwonych pamiętając, że niemal każda duża impreza kreuje nowych bohaterów. Miejmy nadzieje, że w stolicy Chin zostaną nimi właśnie nasi reprezentanci.