Zdecydowana większość osób zaczyna odchudzanie lub zdrowe odżywianie od liczenia kalorii i szybko się rozczarowuje: mimo bezwzględnego trzymania się limitu kalorycznego nie może zrzucić kilogramów lub pozornie zdrowa dieta nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Tak samo działa to w przypadku sportowców – nie osiągamy dobrych wyników, nie mamy siły na dłuższy trening, ponieważ nie potrafimy zdrowej diety odpowiednio zbilansować.

Dlatego Dziennik kalorii jest rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą samodzielnie układać zdrową i zbilansowaną dietę. Jest to także idealne narzędzie dla każdego, kto uprawia sport lub uczestniczy w zajęciach fitness – dziennik kalorii pomaga w dopasowaniu diety do treningu i poprawie osiąganych rezultatów.

Zalety dziennika kalorii

  1. Baza ponad 5000 produktów spożywczych z informacją o liczbie kalorii oraz wartości odżywczej.
  2. Ponad 500 zbilansowanych, zdrowych przepisów, które można zastosować w kuchni do przygotowania zdrowego jadłospisu.
  3. Opcja dodawania własnych produktów spożywczych wraz z informacjami o kaloryczności i zbilansowaniu produktu. Nie musisz rezygnować z produktów, z których korzystasz na co dzień.
  4. W bazie zostały umieszczone produkty spożywcze dostępne w sklepach na terenie Polski. Są tam także produkty z hipermarketów i dyskontów, m.in. Biedronka i Tesco, ale przede wszystkim stawiamy na zdrowe produkty.
  5. Pełne zbilansowanie posiłku – informacja o zawartości tłuszczu, białka i węglowodanów, dostępne już od 900 kalorii.
  6. Porady żywieniowe na temat jadłospisu oraz sugestie na temat możliwości jego poprawy. Dowiesz się, co należy zrobić, aby Twój sposób żywienia uległ poprawie.
  7. Kalendarz diety, zawierający informacje o zbilansowaniu Twojego jadłospisu z opcją edycji posiłków.

ocena BMI ciała

dzienny bilans kaloryczny

Dodatkowo Dziennik kalorii oferuje możliwość utworzenia własnego profilu na stronie Dietomat.pl, dzięki czemu możesz wykonać analizę antropometryczną i korzystać za darmo z narzędzi takich jak kalkulator BMI. Dziennik kalorii to źródło Twojej wiedzy na temat zdrowego odżywiania i bilansowania diety, połączone z informacjami na temat tego, ile kalorii ma Twój posiłek lub produkt spożywczy. Redukcja wagi, eliminacja choroby, lepsze rezultaty w sporcie to efekt korzystania z narzędzia, które dostarcza serwis Dietomat.pl.

UE