Z czym się kojarzy odżywka białkowa? Większości zapewne z budowaniem masy mięśniowej, z czym zresztą trudno się nie zgodzić. Często zapominamy jednak, że proteiny nadają się równie dobrze jako skuteczna pomoc w odchudzaniu i estetycznym modelowaniu sylwetki.

Odżywka białkowa na masę i odchudzanie

Proteiny stanowią podstawowy budulec tkanki mięśniowej, w związku z czym odżywki białkowe cieszą się niesłabnącą popularnością wśród sportowców, w szczególności amatorów dyscyplin siłowych i sylwetkowych. Z punktu widzenia kulturystyki proteiny uznaje się za najważniejszy makroskładnik w diecie, lecz jest on równie istotny w przypadku innych dyscyplin, np. wytrzymałościowych i szybkościowych, jak bieganie czy gry zespołowe. Okazuje się jednak, że odżywki białkowe mogą być także świetnym sposobem na odchudzanie.

whey

Dla jędrniejszej sylwetki

W jaki sposób odżywka białkowa wspiera odchudzanie? Otóż dzięki niej można szybciej spalić tkankę tłuszczową, a jednocześnie ujędrnić sylwetkę i nadać jej nieco sportowego charakteru. Oczywiście nie chodzi o obrastanie w mięśnie, tak jak to robią kulturyści, lecz o subtelne zarysowanie naturalnej smukłości figury w celu podkreślenia jej największych atutów. Najlepsze rezultaty przynosi połączenie suplementacji odżywką białkową Allnutrition Whey Protein z regularnym wysiłkiem fizycznym i zdrowym sposobem żywienia.

Odżywka białkowa wyraźnie poprawia przemianę materii. Wskazują na to badania, zgodnie z którymi podwyższone spożycie protein przyspiesza metabolizm organizmu nawet o 25%. Jak to możliwe? Ponieważ nasze ciało potrzebuje dużo czasu na przetworzenie białko na energię, co zmusza je do większego wysiłku i powoduje szybsze spalanie kalorii, czyli tkanki tłuszczowej. To z kolei sprawia, że odżywka białkowa Allnutrition Whey Protein zapewnia uczucie sytości na długi czas, pomimo stosunkowo niewielkiej zawartości kalorii.

Smaczne, białkowe urozmaicenie

Wbrew pozorom smak ma duże znaczenie. Przecież nie będziesz regularnie spożywać czegoś, co ledwie da się przełknąć, prawda? Właśnie dlatego Allnutrition Whey Protein występuje w różnych smakach, jak np. czekoladowy, bananowy, migdałowy czy kawowy. Każdy naprawdę pyszny niezależnie od tego, czy mieszasz odżywkę z wodą, czy z mlekiem. A co do jakości białka, jest to o tyle istotne, że niska klasa produktu może powodować wzdęcia i inne nieprzyjemne objawy. Tymczasem Allnutrition Whey Protein przyjmuje się w organizmie bez nieprzyjemnych skutków ubocznych, gwarantując doskonałe walory smakowe.

Łatwość, z jaką można przyrządzić napój białkowy Allnutrition Whey Protein w połączeniu z jego wyjątkowym smakiem, pozwala na zastosowanie go jako ciekawego urozmaicenia w diecie. Jeśli poszukujesz odskoczni od ryżu, kaszy, makaronu, mięsa, jaj i produktów pełnoziarnistych, smaczna i słodka (ale pozbawiona cukru!) odżywka białkowa Allnutrition Whey Protein będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.sfd.pl