bieganieBieganie wiosną to najprzyjemniejsze doświadczenia każdego biegacza. Jeśli przez całą zimę trenowaliście w pomieszczeniu, powinniście wyjść na dwór i pokazać się w parku.

W całej Polsce zawiązują się grupy biegowe. Pogoda sprzyja wspólnemu bieganiu, więc tez musisz skorzystać z okazji. Wejdź na nasze konto na Facebooku i zacznij biegać z nami!

Wiosna to też doskonały czas, by zacząć przygotowania do jesiennego półmaratonu. Jeśli do tej pory nie udało Ci się przebiec dłuższego dystansu i planujesz występ w półmaratonie czy maratonie, powinieneś już zacząć trening do jesiennego wyścigu. Jeśli teraz zbudujesz podstawową siłę i szybkość biegową, jesienią będzie Ci łatwiej dobiec do mety.

Wiosenne biegi maratońskie i półmaratońskie rozpoczęły się na dobre i setki początkujących biegaczy rozpoczęło swoją przygodę ze ściganiem innych biegaczy po ulicach całego kraju. Jeden z najlepszych polskich półmaratonów w Sobótce pod Ślężą zgromadził już tysiąc uczestników, w tym całą rzeszę początkujących biegaczy. Do tego biegu możesz się przygotować na przyszły rok. To naprawdę wspaniała impreza.

Musisz pamiętać o odpowiednich butach biegowych oraz odżywianiu. Na szczęście w ogródkach wkrótce pojawią się świeże warzywa. A to biegacze lubią najbardziej. Przecież nie ma nic smaczniejszego niż twarożek ze świeżymi warzywami po ciężkim treningu. Gdy zrobi się cieplej, będziesz mógł/mogła pozwolić sobie na lekkiego drinka z alkoholem czy szklankę piwa. Po ciężkim wysiłku jedna szklaneczka ulubionego napoju nie zaszkodzi. Jednak pamiętaj, by nie przesadzić. Musisz przecież wcisnąć się w ulubione spodenki letnie czy strój kąpielowy.

Jeśli zechcesz wiosną przyspieszyć powrót do wspaniałej sylwetki, powinnaś/powinieneś zwrócić uwagę na swoją dietę lub zastosować ćwiczenia na płaski brzuch, takie jak popularna 6 Weidera. Pamiętaj jednak, że kluczem do wspaniałej, wysportowanej sylwetki to ćwiczenia aerobowe takie jak bieganie. Dlatego koniec z wymówkami!

Czy bieganie wiosną jest łatwiejsze niż w innych porach roku? Chyba tak. A z całą pewnością jest przyjemniejsze. Nawet wiosenny deszcz nie jest w stanie powstrzymać nas od wyjścia na trening. Biegajmy zatem jak najczęściej i do zobaczenia na biegowych ścieżkach.