Kiedy temperatura na zewnątrz spada, wszyscy miłośnicy biegania muszą przygotować się na nowe warunki i wyzwania. Dla biegacza nie ma bowiem pogody, która uniemożliwiałaby wyjście na trening czy start w zawodach.

bieganie w lesie jesienią

Przy niskiej temperaturze, opadach czy silnym wietrze kluczem do sukcesu są specjalnie przygotowane kurtki biegowe. To najbardziej zewnętrzna warstwa ubioru, która stanowi pierwszą ochronę przed niesprzyjającą pogodą. Odpowiednio dobrana kurtka do biegania męska zapewni optymalne warunki termiczne dla organizmu w czasie intensywnego wysiłku. Niezależnie od tego czy wybierasz się na trasę w góry, wieczorny trening w parku, czy dłuższe zawody, specjalnie zaprojektowane kurtki dla biegaczy zabezpieczą przed szybkim wychłodzeniem i pozwolą organizmowi przez cały czas pracować na pełnych obrotach.

czerwona kurtka do biegania

Jaka kurtka do biegania w deszczu?

Ochrona przed opadami ma szczególne znaczenie w czasie przejściowych pór roku, kiedy robi się zimniej. Wówczas przemoczona odzież biegowa może szybko prowadzić do wychłodzenia organizmu. Jeśli to tylko przelotny opad, większość biegaczy nawet nie kłopocze się zakładaniem kurtki. Jeśli jednak leje cały dzień, dobra przeciwdeszczowa kurtka do biegania okaże się niezastąpiona. Kurtki biegowe męskie z membraną to zazwyczaj minimalistyczne modele, w których stawia się na dobre dopasowanie do sylwetki. Dzięki temu nadmiar materiału nie przeszkadza w czasie biegu. Ponadto ograniczenie liczby kieszeni i dodatkowych regulacji sprawia, że całość jest znacznie lżejsza od klasycznych kurtek turystycznych. Każda kurtka do biegania przeciwdeszczowa jest przez to bardzo łatwa do spakowania, dzięki czemu z łatwością schowamy ją do kieszeni, kiedy tylko przestanie padać.

Jaka kurtka do biegania zimą będzie najlepsza?

Zimowa kurtka biegowa dla mężczyzn musi spełniać dwa podstawowe warunki. Po pierwsze musi chronić organizm przed niskimi temperaturami panującymi na zewnątrz. Po drugie powinna umożliwiać odprowadzanie ciepłego i wilgotnego powietrza na zewnątrz w taki sposób, aby nie doszło do przegrzania organizmu. Najlepiej z tych dwóch, wydawałoby się przeciwstawnych zadań, wywiązują się męskie kurtki biegowe o konstrukcji hybrydowej. W miejscach narażonych na wychłodzenie umieszczane są panele z syntetyczną ociepliną. W tych najbardziej zagrożonych przegrzaniem stosowane są nieco lżejsze, elastyczne materiały o wysokiej oddychalności. Całość jest przy tym dobrze dopasowana do sylwetki, podążając za każdym ruchem użytkownika. Tak przygotowane męskie kurtki biegowe oferują doskonałe właściwości termiczne w zimowych warunkach, pozwalając na efektywne trenowanie oraz starty w zawodach w czasie mrozów.

niebieska kurtka do biegania

Męskie kurtki biegowe przeciwwiatrowe ochronią przed szybkim wychłodzeniem

Kurtki do biegania w wietrznych warunkach można podzielić na dwa typy. Pierwsze to dość wszechstronne kurtki softshellowe dla biegaczy. Występują w różnych grubościach, zapewniając oprócz ochrony przed wiatrem, również podstawową izolację. Specjalny materiał skutecznie chroni przed wychłodzeniem i jednocześnie zapewnia niezbędną oddychalność. To wszechstronny wybór na przejściowe i chłodniejsze pory roku. Drugim typem kurtek na wiatr są bardzo cienkie i lekkie wiatrówki. Wykonane z wiatroodpornych materiałów skutecznie blokują silne podmuchy. Po spakowaniu kurtki wiatrówki z łatwością mieszczą się w kieszeni bluzy czy plecaka, przez co są chętnie wybierane jako dodatkowa kurtka awaryjna i doceniane przez biegaczy na całym świecie.

Szukasz wysokiej jakości męskiej kurtki biegowej? Sprawdź ofertę 8a.pl: https://8a.pl/kurtki-biegowe-meskie