Większość z nas utożsamia sporty walki z bezmyślnym ubijaniem worka treningowego, na sali pełnej spoconych typów spod ciemnej gwiazdy. Jest to zdecydowanie nieaktualny wizerunek osób, które obecnie decydują się na taką formę rekreacji. Pośród zdominowanych przez mężczyzn sal treningowych ? coraz częściej pojawiają się przedstawicielki płci pięknej, niejednokrotnie zawstydzając mężczyzn swoją wytrzymałością, czy kondycją.

Na szczególne wyróżnienie zasługują sporty realizowane w stójce, gdyż dzięki nim rozwijamy nasze kardio, a litry potu, które zostawiamy po każdym treningu, w szybki sposób poprawią naszą rzeźbę. Różnorodne ćwiczenia rozgrzewkowe, mające na celu nie tylko uniknięcie kontuzji, ale także poprawę koordynacji ruchowej ? już w tej fazie treningu sprawiają ogromne wyzwanie, nawet doświadczonym kickbokserom.

Tam sylwetka sama się robi!

Przysiady, wyskoki, bieg bokserski i wymachy ramion, nie sprawią, że nasze mięśnie zaczną rosnąć jak u kulturysty, ale sylwetka zdecydowanie zacznie się zbliżać do tej, którą znamy z rysunków biologicznych ludzkiego ciała, gdzie zarysowany jest każdy mięsień.

Kondycja, kondycja i jeszcze raz kondycja ? wiele osób uważa, że najlepszym sposobem na wyrobienie kondycji jest bieganie. My pokusilibyśmy się jednak o określenie ? najpopularniejsze. Każdy, kto choć raz w życiu ćwiczył walkę z cieniem, czy spędził kilka minut intensywnego okładania pięściami worka treningowego ? przyzna, że może to być równie wycieńczające, jak godzinna przebieżka po miejskim parku. Jak zauważyliśmy na początku ? sporty walki dopiero co zwalczyły swoją hermetyczność i otwierają się na wszystkie grupy społeczne, czy płeć.

Litry potu i obolałe mięśnie

Dlaczego kick-boxing jest tak dobry dla kobiet, którym zależy na ładnej sylwetce? Odpowiedź jest względnie łatwa, ale też złożona. Pierwszym elementem Jest nieco odmienna budowa tkanki skórnej niż u mężczyzn. Mowa tutaj o znienawidzonym cellulicie, którego przyszłe kick-boxerki mogą się pozbyć już po miesiącu treningów. Jednak nie będzie łatwo! Litry potu i obolałe mięśnie nóg, to cena, którą przyjdzie zapłacić za atrakcyjną figurę ? nic za darmo.

Można jednak sobie nieco ulżyć w cierpieniach, zaopatrując się w odpowiednią odzież kompresyjną. Koszulki, czy dobrze dobrane spodenki kompresyjne, uciskające mięśnie, pozwolą zmniejszyć uczucie bólu występujące po intensywnym treningu. Stosunkowo nowe rozwiązanie w dziedzinie sportu, wydaje się idealnym uzupełnieniem każdego sportu walki, gdzie bardzo ważna jest kondycja fizyczna, która jest ściśle powiązana z naszym układem krwionośnym i sprawnym przepływem dotlenionej krwi.

Spodenki kompresyjne oprócz zbawiennego wpływu na nasze mięśnie, zwyczajnie dużo lepiej odprowadzają pot niż klasyczne, luźne szorty. W przypadku odzieży kompresyjnej zwróćmy uwagę na jakość szwów, gdyż od niej zależy, czy po czasie będzie ona spełniała właściwie swoje zadanie.

Spokojnie ? nikt nie złamie Ci nosa!

Nie zapominajmy o tym, że sporty walki, to nie tylko zawody i pojedynki na ringu. Nie każda kobieta ma ochotę konfrontować się podczas sparingów i narażać swoją urodę. Trening samej techniki pomoże nie tylko w rozwoju szybkości reakcji, zwinności, ale paradoksalnie rozwija nasz umysł, synchronizując obie półkule mózgowe. Mało tego ? mobilizuje nas do skupienia i precyzji w momencie zmęczenia, które często uniemożliwia nam sklecenia prostego zdania.

Alternatywa dla siłowni

Wiele kobiet szukając recepty na zgrabną sylwetkę, decyduje się na najpopularniejsze rozwiązanie, jakim jest karnet na siłownię. Niestety, wciąż w wielu takich miejscach, nowa klubowicza nie zostaje odpowiednio poinstruowana, jakie konkretnie ćwiczenia powinna dobrać, aby uzyskać pożądaną sylwetkę. Trzeba szalenie uważać, żeby przez nieodpowiedni trening, nie zachwiać klasycznej kobiecej sylwetki.

Wszyscy wiemy, że ładnie wcięta talia i krągłe biodra, to kierunek, do którego zmierza niejedna kobieta. Jak to ma się w kontekście kickboksingu? Prawidłowo wyprowadzony cios, czy kopnięcie bazuje na rotacyjnym ruchu ciała ? zwiększając jego zasięg, oraz moc ? w przełożeniu na sylwetkę ? angażujemy mięśnie brzucha, cały rdzeń. Intensywność treningu sprawi, że brzuch stanie się płaski, a mięśnie ud, czy pośladków staną się jędrniejsze i o lepszych proporcjach niż po treningu z ciężarami.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł skłoni nie jedną kobietę do spróbowania swoich sił w sportach walki, a szczególnie w wyciskającym siódme poty Kickboxingu. Płaski brzuch i jędrne pośladki, za cenę katorżniczego treningu ? sprawdź, czy i ty dasz radę!