Pisaliśmy niedawno o tegorocznej edycji ’Susz Triathlon’, czyli jednej z najpopularniejszych imprez tego typu w Polsce.

Choć przeciętnemu, początkującemu biegaczowi raczej daleko do planowania startów triathlonowych, ma on dziś szansę na dołączenie do elitarnego grona tzw. ironmanów.

Gwiazdy dają przykład

Jak informuje serwis prasowy triathlonu, tegorocznej edycji imprezy patronować będą gwiazdy: aktorzy Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak i Bartłomiej Topa oraz dziennikarz Łukasz Grass. Wszyscy zamierzają wziąć udział w imprezie i pokonać dystans 1,9 km pływania + 90 km na rowerze + 21,1 km biegu.

gwiazdy susz triathlon

Gwiazdy już od prawie 2 miesięcy szlifują formę pod okiem Piotra Nettera, byłego trenera kadry narodowej w triathlonie. Ich celem jest start w Herbalife Susz Triathlon. Zawody odbędą się w dniach 11-12 czerwca br. w Suszu.

Dla zawodowców i amatorów.

triatlon trening
Herbalife Susz Triathlon to obecnie największa impreza triathlonowa dla amatorów i zawodowców w naszym kraju. W ubiegłym roku wzięło w niej udział prawie 300 zawodników z całej Polski.

W tym roku spodziewamy się nawet pięciuset uczestników- mówi Piotr Walasiewicz, dyrektor Herbalife Susz Triathlon.- Wierzymy, że będzie to impreza wyjątkowa, która spopularyzuje triathlon w naszym kraju. Niezmiernie cieszymy się, że wspierają nas w tym celu tak popularni ludzie- dodaje.

Rzeczywiście, popularność triatlonu w Polsce rośnie lawinowo. Może w przyszłości zaskutkuje to organizacją w Polsce imprezy z serii Ironman, która stała się niezwykle popularna w krajach zachodnich.

Akademia Triathlonu dla początkujących.

Jeśli nigdy nie uprawiałaś/uprawiałeś triathlonu, dziś masz możliwość uzyskania profesjonalnej wiedzy na temat tej dyscypliny. Przy okazji organizacji Susz Triathlonu powstała 'Akademia”Triathlonu’, czyli miejsce gdzie każdy (da drobną opłatą) może dowiedzieć się jak trenować i jak przygotować swój organizm do wysiłku podczas imprezy.

Oczywiście jeśli dopiero zaczynasz biegać, akademia triathlonu może być dla Ciebie zbyt trudnym wyzwaniem, jednak dla chcącego nic trudnego. Polecamy.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronach: susztriathlon.pl oraz akademiatriathlonu.pl .