Wyniki badań przeprowadzonych przez Eurobarometr po raz kolejny pokazują, że aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia nie są domeną Polaków. Mimo licznych zachęt niemalże połowa z Nas konsekwentnie unika uprawiania jakiejkolwiek dyscypliny sportu! Zaledwie jedna czwarta zapytanych o to osób podejmuje wysiłek fizyczny raz w tygodniu lub częściej. Co gorsze sport nie tylko nie kojarzy się Nam najlepiej, ale na dodatek niewiele o nim wiemy! Nawet Ci z Nas, którzy chcieliby zacząć ćwiczyć, nie bardzo wiedzą jak. Sytuacja ta odbija się na Naszym zdrowiu! Nie tylko częściej od Naszych aktywnych fizycznie sąsiadów zapadamy na różne dolegliwości cywilizacyjne, ale też powracamy do zdrowia znacznie dłużej niż oni.

Właśnie dlatego Garmin postanowił wesprzeć wszystkich tych, którym zależy na zdrowym, bezpiecznym i efektywnym treningu. I to wcale nie wypuszczając na rynek nowe urządzenie, ale angażując do pracy lekarzy, dietetyków, rehabilitantów, profesjonalnych trenerów i sportowców. W oparciu o ich wiedzę i doświadczenie powstały profesjonalne programy treningowe kierowane zarówno do początkujący amatorów jak i zawodowców. Na stronie Garmin znajdziemy wiele przydatnych informacji i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zdrowego stylu życia. Szukając odpowiedzi na nurtujące Nas pytania warto odwiedzić też strony www.garmin.com/learningcenter czy www.garmin.blogs.com . Dlaczego? Ponieważ Garmin stworzył prawdziwe kompendium wiedzy dla tych, którzy chcą być fit!

Akcja nosi nazwę Wakacyjny trening i ma na celu promowanie zdrowego stylu życia i bezpiecznego podnoszenia wydolności fizycznej. Jej autorzy mają także nadzieję, że dzięki niej Polacy zmienią swoje nastawienie do aktywności fizycznej. W tej kwestii wciąż daleko Nam nie tylko do krajów skandynawskich, których to mieszkańcy po prostu kochają sport, ale także do średniej europejskiej. Dlatego też, choć lato ma się ku końcowi, Serdecznie zachęcamy wszystkich, którym zależy na tym by jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem do odwiedzenia strony firmy Garmin!