Fitness to ostanio bardzo modne i często używane słowo. Każdy z nas chce być piękny, zdrowy i młody, a własnie w tym ma mu pomóc fitness.

Fitness to  ?bycie w formie?, czyli utrzymywanie ciała i umysłu w pełnej sprawności, poprzez ćwiczenia fizyczne, zbilansowaną dietę i poprawny wypoczynek. Jeżeli zaczniemy stosować się do tych trzech wymienionych rzeczy, mamy dużą szansę, że staniemy się wysportowani i będziemy w formie.

kobieta z ketlem

Ćwiczyć możemy w domu oraz w klubach sportowych, siłowniach, możemy zapisać się na basen, jogę , możemy biegać jeździć na rowerze, uprawiać nordic walking. To wszytko wchodzi w szeroko pojęty fitness. Powoduje, że nasze ciało nabiera siły, wytrzymałości, gibkości,  gubimy zbędna kilogramy a nasza sylwetka poprawia się. Kluby oferują zajęcia fitness różnego rodzaju, np. ćwiczenia odchudzające, przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej, wzmacniających, poprawiające  kondycje  i wydolności organizmu

Możemy również zdecydować się na wykonywanie ćwiczeń w domu. Jeżeli wybierzemy tą opcje, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt fitness. Supermarkety, sklepy sportowe i sklepy internetowe oferują szeroki wybór sprzętu, rożnych marek, rodzajów i w różnych cenach. Każdy może wybrać coś na swoje potrzeby i warunki finansowe. Warto jednak zwrócić uwagę na wybór sprawdzonych marek, stanowią one o jakości wykonania produktu. Jedną z marek godnych polecenia jest niewątpliwie Polska marka Easy Fitness, akcesoria tej firmy dostępne są na przykład na stronie Trainingshowroom.com. Jednak co wybrać na początek?

Najpopularniejsze akcesoria

Najpopularniejszymi akcesoriami wykorzystywanymi w ćwiczeniach są:

  • hantle winylowe,
  • stepy
  • skakanki,
  • maty,
  • piłki gimnastyczne,
  • gumy,
  • piłki.

Duży sprzęt fitness to:

  • rowerki,
  • orbitreki,
  • bieżnie itp.

W sklepach znajdziemy artykuły do użytku domowego oraz profesjonalnego.

Warto rozeznać się w produktach, i na przykład wybierając hantle, najlepiej kupić regulowane, ponieważ wtedy możemy dowolnie regulować obciążenie.

Najbardziej znanym urządzeniem do ćwiczeń jest bieżnia. Może być wykorzystywana przez wszystkich, bo oprócz biegania można też na niej spacerować. Jet to urządzenie przydatne do rozgrzewki, biegi można też traktować jak samodzielny trening. Bieżnie mają regulacje prędkości, siły, pochylenia. Nowoczesne urządzenia mają wbudowane radio czy telewizor, które mają umilić trening.

Bardzo popularne są też orbitreki.  Są to urządzenia, które w czasie ćwiczeń  angażują niemal wszystkie grupy mięśni. Systematyczne ćwiczenia na tym urządzeniu pomagają wzmocnić i wymodelować mięśnie ud, łydek, pośladków, ramion, klatki piersiowej i pleców. Rzadko które urządzenia jest tak wielofunkcyjne.

Rowerek treningowy – trening na rowerku stacjonarnym może zastąpić jazdę na świeżym powietrzu.Kiedy pada i jest zimno nie zawsze mamy ochotę na jazdę na zewnątrz. Możemy wybrać wtedy rowerek w domu lub siłowni. Rowerki rewelacyjnie działają na mięśnie nóg i pośladków. Pedałowanie na rowerze stacjonarnym  jest polecane w rehabilitacji kolan, ponieważ nie obciąża stawów.

Mniej popularnym, ale również bardzo lubiany sprzętem jest ergometr wioślarski czyli popularny wioślarz. Ćwicząc na tum urządzeni imitujemy ruchy, jakie wykonuje się w trakcie wiosłowania. Super działa na mięśnie brzucha, rąk i nóg.

Każdy z nas, kto chce być w formie, może znaleźć formę ruchu, która przyniesie mu satysfakcje i będzie sprawiała przyjemność. Nieważne czy będą to ćwiczenia na macie w domu, z własnym sprzętem, w klubie sportowym, czy na świeżym powietrzu. Ważne, aby się ruszać i zdrowo żyć. Wszystkie te produkty kupimy w jednym miejscu, w sklepie internetowym Trainingshowroom.com.