Osoby aktywne fizycznie mogą korzystać z wielu aplikacji, stanowiących nierzadko pomocne rozwiązania przy wykonywanych ćwiczeniach. Oczywiście taki program na smartfona nie spowoduje, że ktoś, kto nie lubi ćwiczyć, nagle stanie się bardzo aktywny, ale rozwiązania tego typu mogą mieć również charakter motywacyjny.

Aplikacje dla aktywnych

Warto pamiętać o tym, że aplikacje są jedynie dodatkiem – rozwiązaniem, które może usprawnić wasze treningi, tj. lepiej je zorganizować czy zaplanować. Jeśli jednak potrzebujecie porad związanych z ćwiczeniami, to skonsultujcie się ze specjalistami. Nieprawidłowy trening czy zła dieta mogą mieć negatywny wpływ na organizm. Co do samych aplikacji – z reguły są one darmowe, ale mają również wersje płatne, z większymi możliwościami. Do korzystania z nich możecie w pewnych przypadkach potrzebować dostępu do sieci ? wówczas w domu wystarczy np. internet stacjonarny UPC albo mobilny dostęp do sieci. Oto 7 aplikacji, które mogą się przydać osobom aktywnym fizycznie.

  • Ćwiczenia na brzuch A6W – płaski brzuch w domu – być może słyszeliście o aerobicznej szóstce Weidera- To trening na brzuch, który według wielu przynosi znakomite efekty, choć są i takie osoby, które mają odmienne zdanie. Jeśli jednak zdecydowaliście się na taką formę treningu, to warto zainstalować również tę aplikację. A6W przynosi rezultaty, o ile ćwiczenia są wykonywane prawidłowo i z odpowiednią systematycznością. Aplikacja pomoże wam zaplanować ćwiczenia na poszczególne dni. Ma ona funkcję trenera głosowego, dzięki któremu nie będziecie musieli co chwilę spoglądać na swojego smartfona.
  • Strava Cycling – to aplikacja przeznaczona dla fanów jazdy na rowerze. Program ten jest bardzo popularny. Dzięki dostępowi do Google Maps korzystający może śledzić swoją trasę i sprawdzać pokonany dystans. Można nawet dowiedzieć się, ile osób jedzie z nami tą samą drogą. Pod względem zainteresowania aplikacja ta nie ustępuje Endomondo. Dzięki niej można rywalizować z innymi jej użytkownikami na tym samym odcinku trasy.
  • Push Ups Pro – doskonała aplikacja dla tych, którzy robią pompki. Znajdziecie w niej kilka rodzajów treningu, o różnym trybie, odliczanie i statystyki. Na pewno ciekawy jest sposób, w jaki zliczane są pompki. Otóż zaliczona jest każda pompka, kiedy trenujący dotknie ekranu nosem lub brodą. Aplikacja oferuje ponadto automatyczną pauzę, trenera głosowego i funkcję rekordów.
  • JEFIT Workout Exercise Trainer – w bazie aplikacji znajduje się ponad 1300 ćwiczeń z dokładnymi opisami i animacjami. Można powiedzieć, że jest to taki kieszonkowy trener personalny. Aplikacja ma swoją społeczność, do której można dołączyć i np. porównywać wyniki z innymi użytkownikami. Znajdują się w niej zarówno treningi przeznaczone dla zaawansowanych, jak i początkujących.
  • Fitsy – aplikacja przeznaczona przede wszystkim dla fanów sportu grupowego. Służy łączeniu osób, które są zainteresowane uprawianiem tej samej dyscypliny w danej okolicy. W programie można oceniać zarówno różne sporty, jak i trenerów. Da się w niej także zapisywać swoje postępy, a następnie dzielić się nimi w społeczności.
  • HIIT – trening interwałowy – aplikacja przeznaczona dla fanów treningu interwałowego, w którym ćwiczenia są podzielone na okresy intensywnego i umiarkowanego wysiłku. Program ma wiele funkcji, dzięki którym trening jest łatwiejszy i lepiej zorganizowany. Pomaga pilnować regularności ćwiczeń, ma funkcję przypomnienia i rozbudowany minutnik. Aplikację można wykorzystać również do skakania na skakance, jogi, medytacji czy innych ćwiczeń.
  • MyFitnessPal – tym razem aplikacja wspierająca prawidłowe odżywianie. Jest to dziennik posiłków, w którym można zapisywać wszystko, co się zje danego dnia. Program liczy kalorie i sprawdza, czy cel dobowy został zrealizowany. Wprowadzanie poszczególnych produktów do dziennika jest łatwiejsze dzięki wbudowanemu czytnikowi kodów kreskowych.