zigtech-challenge

W minioną sobotę na Placu Teatralnym w Warszawie odbył się pierwszy miejski bieg przez przeszkody ? Reebok Zigtech Challenge. Na kilometrowej trasie do pokonania było osiem przeszkód, w tym wraki samochodów, kontener i góra opon. Wśród zawodników znalazła się spora grupa celebrytów, m.in.: Paulina Sykut, Joanna Jabłczyńska, Robert Korzeniowski i Bartek Topa.

Na starcie stanęło łącznie ponad 300 osób. Wszyscy na mecie zgodnie twierdzili, że bieg, choć krótki, był bardzo wyczerpujący. Szybkie tempo narzucane tuż po starcie i wymagające przeszkody dawały się we znaki. Na mecie jednak widać było szerokie uśmiechy i satysfakcję z pokonania tak nietypowej trasy.

– Wszelkie takie utrudnienia bardzo lubię. Mnie by ta trasa znudziła i zmogła, gdyby była płaska i nudna ? powiedziała na mecie Joanna Jabłczyńska, aktorka i piosenkarka.

– Stwierdziłem, że czołówka mi ucieka po tym kontenerze, w związku z tym przeszedłem na to, co robię i umiem najlepiej, czyli zacząłem iść i w tym chodzeniu całkiem nieźle mi poszło. To był pierwszy na świecie chód z przeszkodami w centrum miasta ? dodał Robert Korzeniowski, czterokrotny złoty medalista olimpijski.

Niepowtarzalność i widowiskowość imprezy przyciągnęły licznych dziennikarzy, aktorów i polityków, nierzadko znanych z pierwszych stron gazet. Podczas Reebok Zigtech Challenge bawili się m.in.: Paulina Sykut, Ola Mikołajczyk, Anna Jakubczak, Łukasz Grass, Bartek Topa, Paweł Poncyliusz, Paweł Lech, Paweł Januszewski, Marek Kościkiewicz, Bartosz Heller, Karina Kunkiewicz i Marysia Góralczyk.’

Zwycięzcą zawodów z czasem 2:29,95 został Jerzy Kinasz, a wśród kobiet triumfowała Monika Starbała, która uzyskała czas 3:30,10. W wyścigu VIP najlepsza okazała się Anna Jakubczak, trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w biegu na 1500m, która wyprzedziła na mecie Łukasza Grassa i Pawła Januszewskiego.

zigtech zwycięzcy

Więcej informacji, w tym pełne wyniki zawodów oraz galerie zdjęć i materiały wideo, dostępne na oficjalnej stronie internetowej www.zigtechchallenge.pl. Najświeższe informacje można tez śledzić na www.facebook.com/ReebokMen.

Buty i odzież z kolekcji Reebok ZIGTECH to innowacyjny sprzęt do biegania i treningu. Obuwie opiera się na unikalnej podeszwie w kształcie zygzaka, która amortyzuje uderzenie stopy o podłoże, a następnie wydzieloną w ten sposób energię transferuje wzdłuż podeszwy buta od pięty aż po palce.

W efekcie buty ZIGTECH zmniejszają obciążenie kluczowych mięśni dolnych partii nóg. Odzież ZIGTECH z kolei, wykonana z użyciem opatentowanych włókien Celliant?, podnosi poziom tlenu w organizmie średnio nawet do 7%, zapewniając Ci lepszą wydajność podczas treningu.