Latem stawiamy głównie na wygodę. I to nie tylko podczas urlopu, ale także na co dzień. Coraz częściej więc sięgamy po ubrania sportowe lub łączymy style zakładając na przykład tenisówki do sukienki. Pozwala nam na to też moda. Od kilku sezonów bowiem sportowe buty są na topie.

I bardzo dobrze! Nie ma nic wygodniejszego od dobrze dobranych sportowych butów. Tym bardziej, że można je nosić już nie tylko na trening czy spacer po lesie. Projektanci butów prześcigają się w pomysłach, by były one coraz bardziej uniwersalne. Trudno się też oprzeć wrażeniu, że każdy sezon przynosi nie tylko nowe rozwiązania technologiczne, ale proponuje modele coraz ciekawsze wizualnie.

buty biegaczy

Zawsze modne

Zdecydowanie już dawno minęły czasy, kiedy sportowe buty wyglądały topornie i w zasadzie komponowały się dobrze jedynie ze sportowymi spodniami. Dziś możemy wybierać wśród butów w najróżniejszych kolorach, wykonanych z materiału imitującego koronkę czy z nadrukiem w delikatne kwiaty. Dzięki temu sportowe buty pasują do niemal wszystkich stylizacji, dobrze będą wyglądały zarówno do ubrań sportowych, jak i do spódnicy czy zwiewnych letnich spodni. Możesz je więc założyć prawie na każdą okazję, od porannego treningu, przez weekendowe wyjścia na zakupy, aż po imprezowy wieczór z przyjaciółmi.

Postaw na jakość

Oczywiście, ważny jest nie tylko aspekt wizualny butów i ich uniwersalność, ale przede wszystkim wygoda. By jednak faktycznie sprawdzały się pod tym względem, lepiej wydać trochę więcej i kupić buty markowe. Mamy wówczas pewność, że materiały, z których zostały wykonane są wysokiej jakości i nie tylko ładnie wyglądają, ale są też np. oddychające, co szczególnie jest ważne latem. Każda z firm produkujących sportowe buty i odzież ma w swojej ofercie wiele ciekawych modeli, jak np. te które proponuje linia Nike Sportswear.

Dobierz odpowiednie

Decydując się na zakup butów najpierw jednak odpowiedz sobie na pytanie do czego ci będą służyć. Jeśli to mają być uniwersalne buty na co dzień, to możliwości wyboru masz niemal nieograniczone. Rodzaj podeszwy czy cholewki zależy wówczas od twoich upodobań. Jeśli jednak mają ci one też posłużyć do uprawiania jakiegoś sportu, lepiej poszukaj odpowiednich w dziale dedykowanym danej dyscyplinie. Dzięki temu możesz uniknąć wielu poważnych kontuzji spowodowanych źle dobranym obuwiem.