Kupując buty do biegania powinniśmy zadać sobie kilka istotnych pytań, ponieważ powinny one dawać bezpieczeństwo oraz wygodę podczas uprawiania sportu. Sklepowe półki uginają się od butów do biegania, które producenci zachwalają jako najlepsze i najwygodniejsze. Jednym z popularniejszych na rynku modeli butów do biegania są Nike Free.

Trzeba przyznać, że rozwiązania technologiczne zastosowane w tym modelu są naprawdę imponujące. Jednak producent i konstruktorzy pomyśleli również o tym, aby w obrębie tego konkretnego modelu można było dokonać głębszego, bardziej indywidualnego wyboru. Tak powstały trzy różne opcje Nike Free, które dostosowane są do różnych potrzeb. Z założenia buty Nike Free miały sprawiać iż stopa porusza się w maksymalnie naturalny dla siebie sposób, przez co ćwiczymy w butach, a jakbyśmy nie mieli ich na sobie. Z tego właśnie powodu producent zaleca też stopniowe przystosowywanie stopy do nowego rodzaju butów, bowiem Nike Free to coś zupełnie odmiennego od tego do czego biegacze byli przyzwyczajeni. Stworzenie trzech różnych modeli Nike Free, ma ułatwić en proces i dać możliwość osobistego wyboru każdemu biegaczowi. Każdy może teraz sam zdecydować jak bardzo chce uwolnić swój ruch. Nike Free Run 3.0 to najbardziej elastyczny z modeli, który jest najbardziej zbliżony do biegania boso. Oferuje zatem wsparcie dla stopy, ale również zapewnia jej maksymalnie swobodny i wyzwolony ruch. Te buty pozwalają na maksymalne wzmacnianie mięśni i ogólną poprawę sprawności. Dzięki tym butom istotnie wzmocnimy stopy. Są to buty doskonale dopasowane z doskonałym wręcz systemem stabilizacji. Świetna wentylacja zapewnia dodatkową wygodę podczas biegu. Nike Free 4.0 to nadal pełna doskonałość modelu Free, ale już nie tak gigantyczna elastyczność. Bieg w tych butach oczywiście bliski jest biegowi boso, natomiast nie jest to już tak mocno odczuwalne jak w przypadku modelu 3.0. W modelu Nike Free 4.0 tak jak i w 3.0 jednym z najmocniejszych punktów jest dopasowana, przewiewna i lekka, bezszwowa cholewka.

but Nike Free

We wszystkich modelach z serii Nike Free Run wkładka dokładnie odzwierciedla kształt stopy, dzięki czemu zmaksymalizowane jest jej dopasowanie. Ostatnim z trzech modeli są Nike Free 5.0. Tutaj w porównaniu z 3.0 mamy dużo mniejszą elastyczność co jednak nie oznacza iż buty są jej pozbawione. Jest absolutnie przeciwnie. Ten model jednak nie zapewnia już maksymalnego poczucia biegu boso. Zawiera jednak w swojej konstrukcji wszystkie walory modelu Nike Free.

Odwiedź także
1but.pl – buty do biegania marki Nike