Letni odpoczynek zazwyczaj kojarzony jest z błogim lenistwem nad wodą lub wędrowaniem z plecakiem po górach. Mniej popularne są spływy kajakowe lub piesze obozy wędrowne. Niemniej jednak mało komu odpoczynek kojarzy się z intensywnym wysiłkiem fizycznym.

bieganie na ścieżce

Kraje zachodnie i Skandynawię ogarnęła nowa moda – obozy sportowe. Powoli trend ten przekracza granice naszego kraju i dotychczas zarezerwowane dla sportowców obozy są już dostępne dla wszystkich. Okazuje się, że coraz więcej osób ma chęć solidnie się zmęczyć podczas urlopu. Dlatego Biuro Podróży Itaka stworzyło dla swoich klientów nową ofertę – sportowe wakacje z Itaką.

Na czym to polega? Do tej pory jadąc na urlop i chcąc na miejscu zaznać rozrywek fizycznych turysta musiał zadbać o wszystko sam. Teraz jest inaczej. Na chcących się spocić czekają wypożyczone rowery, sprzęt do nurkowania, trekingu,surfingu i innych form aktywności. Dwie rzeczy różnią taki wyjazd od tradycyjnych wakacji: na sportowców amatorów czekają profesjonalni trenerzy oraz grupa ludzi, którzy również chcą aktywnie spędzić urlop. A wiadomo  – w grupie łatwiej o mobilizację i wytrwanie w raz podjętych postanowieniach.

Nie tylko dla młodych. Już od dawna sport przestał być domeną ludzi młodych, dziś na wakacje No Limits mogą pojechać ludzie w każdym wieku. Może nie każdy nadaje się na wspinaczkę wysokogórską, ale każdy bez względu na wiek może ćwiczyć jogę na plaży.

Jeżeli w grę wchodzi wycieczka rowerowa to organizator dba o wypożyczenie rowerów, transport bagażu grupy rowerzystów, oraz opiekę przewodnika, który zaplanuje trasę i zadba o jej przejechanie i nie zagubienie się po drodze. Jest to niewątpliwie duża wygoda, najczęstszym powodem bierności na wakacjach są trudności organizacyjne w nieznanym miejscu. Przeciętny Kowalski myśli sobie: nie wiem gdzie wypożyczyć rower, nie znam okolicy, mogę zabłądzić, lepiej nie będę ryzykował. W momencie gdy obowiązki te przejmuje na siebie biuro podróży statystycznemu Kowalskiemu pozostaje tylko wsiąść na rower i pedałować. I to zrobi chętnie. Dlatego oferta wyjazdów No Limits to w gruncie rzeczy bardzo duża wygoda dla miłośników wysiłku fizycznego bez żyłki organizacyjnej. Podobnie rzecz się ma w przypadku surfowania lub wspinania na najbardziej niebezpieczne szczyty górskie. Organizacyjna strona imprezy jest przygotowana wystarczy wziąć w niej udział.

Leżenie na plaży jest passe. Wraz z modą na zdrowie i sportowy tryb życia przyszła moda na intensywny wysiłek podczas urlopu. Dzięki temu wszyscy mamy szansę na wzmocnienie kości i stawów, poprawę kondycji i zachowanie młodzieńczej energii. Wystarczy tylko podjąć decyzję a potem w tej decyzji wytrwać – spędzić intensywne wakacje z biurem podróży Itaka i ich nowatorską ofertą No Limits.