Tegoroczny 33. Maraton Warszawski zapowiada się imponująco. Pobiegnie rekordowa liczba osób, już teraz zgłosiło się 5 300 biegaczy.

Podczas maratonu rozdanych zostanie ponad 50 tysięcy litrów płynów, co wygeneruje olbrzymią ilość butelek i kubeczków, które pozostaną na trasie biegu. Dzięki współpracy Fundacji Maraton Warszawski z firmą Lekaro wszystkie te odpady zostaną sprzątnięte i poddane recyklingowi.

Biegnąc w maratonie zadbasz więc nie tylko o swoją kondycję, ale również o kondycję środowiska.

Lekaro, przedsiębiorstwo zajmujące się odbiorem odpadów komunalnych, postanowiło aktywnie wesprzeć tegoroczny 33. Maraton Warszawski. Firma dostarczy szczelne i estetyczne pojemniki na trasę biegu, zadba o recykling wszystkich zebranych podczas imprezy surowców wtórnych oraz pokaże jak łatwo wprowadzić w codzienne życie proste nawyki przyjazne środowisku.

,,Od dawna wspieramy imprezy sportowe, przykładem może być Półmaraton Wiązowski, który sponsorujemy już od 15 lat. W tym roku postanowiliśmy dopingować również biegaczy największego biegu ulicznego w Warszawie. Podczas 33. Maratonu Warszawskiego zadbamy nie tylko o porządek, ale przede wszystkim zorganizujemy akcję edukacyjną na temat segregacji odpadów i recyklingu oraz zbiórkę plastiku i makulatury.
Na odwiedzających naszą EKOstrefę czeka szereg konkursów i ekociekawostek”-  mówi Jolanta Zagórska, właściciel firmy Lekaro.

EKOstrefa – konkursy, ciekawostki, atrakcje

W Miasteczku Maratońskim na Agrykoli Lekaro przygotuje specjalną EKOstrefę, do której każdy może przynieść posegregowane odpady, takie jak papier czy plastik. Na tych, którzy dostarczą posegregowane surowce czekają drobne upominki. Wszyscy będą mogli zobaczyć, jak wyglądają sprasowane kostki surowców wtórnych, które powstają w procesie recyklingu.

W EKOstrefie będzie można dowiedzieć się także, jak duży wpływ ma każdy z nas na środowisko, dlaczego warto segregować odpady i w jaki sposób robić to prawidłowo.

Obok akcji edukacyjnej, na najmłodszych czekają superatrakcje m.in. minikonkursy z nagrodami. Dzieci będą też mogły zapoznać się z działaniem prawdziwej śmieciarki, a nawet zasiąść za jej kierownicą. Specjalnie przygotowany dla zwiedzających samochód będzie eksponatem EKOstrefy . Bądź eko, biegaj i dbaj o środowisko!