Dlaczego bieganie przez wiele lat uważane było za męski sport? To oczywiste. Trudno jest znaleźć inną, równie prostą dyscyplinę sportu, która pozwoliłaby Panom zbliżyć się do pożądanego przez Panie ideału! Tak, bieganie pozwala wypracować dokładnie te cechy, na które Panie zwracają szczególną uwagę i uważają za szczególnie męskie!

Jak wygląda idealny facet?

Wbrew temu co lansują media, Panie nie przepadają za skrajnościami. Nie robi na nich wrażenia ani osobnik przesadnie umięśniony, ani otyły. Nie przepadają za Panami zbyt dbającymi o swoją urodę, jak też za tymi, którzy stanowczo ją zaniedbują. Na co więc tak naprawdę zwracają uwagę? W cenie wciąż jest przede wszystkim mowa ciała!

Idealny partner powinien wzbudzać zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i być dobrym ojcem! Dlaczego twierdzimy, że wszystkie te cechy można wypracować systematycznie biegając ? Ponieważ Panie szukają tych pierwotnych oznak męskości zupełnie nieświadomie, sugerując się tym, co mówi o mężczyźnie jego ciało! Oto jak oceniane przez płeć piękną atrybut prawdziwego mężczyzny zmieniają się z każdym dniem treningu i dlaczego warto o nie zadbać!

Tych cech szukają kobiety!

Sprężysty chód

Z jakiego powodu kobiety zwracają uwagę na mężczyzn, którzy poruszają się płynnie, ale jednocześnie dynamicznie? To dowód dobrego refleksu, zwinności: czyli cech dobrego łowcy. Tylko taki mężczyzna był w stanie zapewnić kobiecie bezpieczeństwo tak fizyczne jak i bytowe! Taki sposób poruszania się dowodził również wysokiej pozycji w grupie!

Dlaczego biegacze poruszają się właśnie w ten sposób? To proste! Po pierwsze bieganie wzmacnia i uelastycznia ścięgna, więzadła i stawy, dzięki czemu nie tylko chroni biegacza przed kontuzjami w trakcie treningu, ale też na zawsze zmienia jego codzienny sposób poruszania się. Po drugie bieganie wspomaga koordynację ruchów, a dzięki temu już po kilku treningach nabieramy gracji!

Wyprostowana sylwetka zwycięzcy

Nie tylko w przypadku mężczyzn wyprostowana sylwetka to symbol ludzi pewnych siebie, odważnie kroczących przez życie i gotowych do podejmowania coraz to nowych wyzwań. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, dlaczego Panie nie przechodzą obojętnie wobec wyprostowanych mężczyzn! W końcu prawdziwy mężczyzna przed nikim nie ugina karku!

Co sprawia, że bieganie prostuje naszą sylwetkę? Jeśli nie jesteś wyprostowany, nie dasz rady efektywnie trenować! Każdy biegacz musi utrzymywać prawidłowa postawę ciała by unikać kolek, bólów brzucha czy nudności. To zachowanie również przenosimy do naszego codziennego życia! Muskulatura wojownika

Nie chodzi tu o nadmierną, sztuczną masę mięśniową, jaką zapewniają Nam nie zawsze legalne i zdrowe odżywki, ale o muskulaturę będącą efektem pracy. Kobiety zawsze ceniły Panów pracujących fizycznie. Ta męska cecha sugeruje im, że dany osobnik nie boi się pracy, potrafi pracować, a zatem jest idealnym kandydatem na głowę rodziny. Nie trzeba też nikomu mówić, że muskularna sylwetka to także przejaw dobrego zdrowia i płodności! Mięśnie biegaczy rosną systematycznie, a przede wszystkim proporcjonalnie. W końcu jest to sport ogólnorozwojowy

Spojrzenie wodza

Oczy są zwierciadłem duszy. To ono nadaje charakteru nie tylko naszej twarzy, ale i całej sylwetce. To właśnie one zdradzają nasze ukryte zamiary, niepewność. Panie nie lubią mężczyzn, którzy udają macho i dlatego oceniając potencjalnego partnera zawsze zwracają uwagę na jego oczy.

Jak patrzą na świat biegacze? Przede wszystkim każdy biegacz patrzy wprost przed siebie, a to oznaka odwagi i zdecydowania. Dlaczego tak się dzieje? Jest to efekt konieczności utrzymywania wyprostowanej sylwetki w trakcie treningu, ale też tego, że w trakcie biegu musimy mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Stąd też biegacze mają nie tylko lepszy refleks, ale są też bardziej spostrzegawczy!

Jędrne pośladki

Nie oszukujmy się , ta część ciała interesuje Panie nie mniej niż Panów! Dlaczego? Kobieta w pierwszym odruchu ocenia ogólną sylwetkę mężczyzny, jednak z czasem zaczyna skupiać się na detalach. Czy więc może dziwić, że tak ważny mięsień świadczący o kondycji fizycznej partnera, jego zdolności do biegu, a także sile i wytrzymałości jego grzbietu i górnych partii ciała zostanie przez nią pominięty? NIE MA MOWY!

Wszyscy biegacze maja ładnie zarysowane mięśnie pośladkowe! Tylko u osób prowadzących siedzący tryb życia siła tych mięśni ulega osłabieniu. Bieganie to najprostszy sposób na szybkie doprowadzenie do formy tej partii ciała! Warto wziąć to pod uwagę nie tylko ze względu na płeć piękną, ale przede wszystkim dla dobra naszych kręgosłupów! Tak, to ważny mięsień posturalny

Mocna klatka piersiowa

Mocne klatka piersiowa to dowód siły rąk, a także dobrego zdrowia i kondycji fizycznej. To dlatego Panie szukające idealnego ojca swoich dzieci, zawsze zwracały na nią uwagę. Szeroka klatka piersiowa u naszych praprzodków dowodziła wytrzymałości fizycznej, doskonałego przystosowania do ciężkiej pracy: szczególnie polowania, a zatem gwarantowała bezpieczeństwo i dobrobyt!

Co sprawia, że biegacze mogą pochwalić się szeroką klatką piersiową? To efekt pracy górnych partii ciała, trzymania wyprostowanej sylwetki i poprawy kondycji mięśni oddechowych! Panowie biegający systematycznie nie muszą obawiać się wizyty na basenie czy innych sytuacji kiedy trzeba zdjąć koszulkę!

Głos jak dzwon!

Siła głosu, jego ton, to jeden z ważniejszych atrybutów prawdziwego mężczyzny. Dawniej służył do przywoływania towarzyszy, ostrzegania ich przed niebezpieczeństwem, jak również dowodził pewności siebie. Sposób w jaki wysławiał się mężczyzna, dowodził jego pozycji w grupie!

Bieganie wpływa nie tylko na kształt naszych mięśni, ale również na siłę naszego głosu. Dlaczego? Wszystko za sprawą wzmocnienia naszych mięśni oddechowych. To za sprawą nowego, lepszego oddychania zaczynamy mówić nieco inaczej. Nasz głos zaczyna brzmieć donośniej, jest pewniejszy, innymi słowy bardziej męski!

Tak pachnie mężczyzna!

Obecnie robimy wszystko by ukryć nasz naturalny zapach, pomaga nam w tym: prysznic, dezodorant. Jednak zapach naszego ciała od zawsze zdradzał to, czy jesteśmy zdrowi i jak bardzo jesteśmy męscy. To na jego podstawie kobieta oceniała atrakcyjność mężczyzny!

Wbrew pozorom, bieganie nie służy tylko spoceniu się, choć prawdą jest, że to pożądane, gdyż wraz z potem usuwamy z naszego ciała zaburzające nasz naturalny aromat toksyny! Chodzi o coś innego. Systematyczne bieganie poprawia krążenie krwi, a także reguluje ilość potu wydzielanego przez nasze gruczoły. Co oznacza to w praktyce? Jeśli zaczniesz systematycznie biegać, zmieni się naturalny zapach Twojego ciała! Na dodatek przestaniesz się pocić np. w sytuacjach stresowych, a także zmieni się zapach używanych przez Ciebie perfum! Przedłuży się również ich trwałość!

Ręce, które potrafią przytulać

Nie bez powodu mówimy o nich na samym końcu! Dlaczego? Do niedawna naukowcy byli wręcz przekonani o tym, że silne ręce naszych przodków były zasługą polowań. Jednak najnowsze badania wykazały, że silne ramiona zawdzięczali oni wyprawianiu skór! To wcale nie żart! Oceniając rozwój struktur kostnych naukowcy odkryli, że ich potężne rozmiary były efektem nie częstego rzucania włócznią czy dźwigania ciężarów, a pomaganiu w wykonywaniu prac przypisywanych dotychczas wyłącznie kobietom!

Bieganie wzmacnia górne partie ciała, gdyż to właśnie ich ruch sprawia, że biegnąc zachowujemy prawidłową postawę ciała. Jeśli jednak chcesz odwołać się do pierwotnych instynktów swojej wybranki, nie chwal się przed nią wyłącznie rozmiarem bicepsów, ale pokaż swojej wybrance , że wiesz jak z nich korzystać! Jeśli nie chcesz wyprawiać skór, możesz pomóc jej chociażby w zmywaniu naczyń lub odkurzaniu ? na pewno to doceni!

Bieganie niewątpliwie jest sportem, którego uprawianie sprawi, że staniesz się posiadaczem idealnego ciała, pobudzającego damską wyobraźnię i pierwotne instynkty. Żeby tak się stało musisz tylko wybrać odpowiedni plan treningowy i dietę: bez nich co najwyżej poprawisz swoją kondycję! Ten sport hartuje zarówno Twoje ciało jak i ducha!