marchewka i sok z lodemW świecie, którym żyjemy jesteśmy zewsząd otoczeni chemią. Jest ona w powietrzu, w żywności czy napojach. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę jak ważne jest zdrowe odżywianie. Jest ono wręcz niezbędne, by w dobrej formie dotrwać do późnej starości.

Każdy człowiek szuka własnego, najbardziej odpowiadającego mu rozwiązania, aby utrzymać dobry stan fizyczny. Najbardziej popularnym sposobem dbania o siebie jest codzienne picie soków, najlepiej tych świeżo wyciśniętych. Ręcznie robione soki dają gwarancję tego, że wiemy, co pijemy i, co dodajemy do tychże napojów. Najszybszym sposobem na zrobienie pysznego i zdrowego koktajlu jest użycie wyciskarki wolnoobrotowej, która w przeciwieństwie do tradycyjnych sokowirówek pozwala na zachowanie największej ilości witamin, które często podczas szybkiego wyciskania są niszczone. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę wyciskarek, w różnych cenach i specyfikacjach. Jedną z firm oferujących te urządzenia jest np. https://hurompolska.pl/ . Ręczne robienie soku pozwala też rodzicom na zręczne ukrywanie zielonych warzyw, które często są nielubiane przez dzieci, a przecież bardzo zdrowe. Jeśli wymieszamy natkę pietruszki z bananem i jabłkiem trudno zauważyć czy poczuć jakieś nielubiane cząsteczki w smacznym napoju. Dzieci uwielbiają soki, więc można w łatwy sposób dbać o ich zdrowie i nie siłować się, żeby zjadły chociaż troszkę sałatki albo jeszcze łyżkę zupy. Zresztą my jako dorośli tez często nie potrafimy zaprzyjaźnić się z sałatą, jarmużem lub natką pietruszki. A gdy rano zrobimy sobie zdrowe soki z wyciskarki i wypijemy spiesząc się do pracy, łatwiej będzie nam nie myśleć jakie niezbyt smaczne, ale pełne witamin i mikroelementów rzeczy tam się znajdują. I nawet nie zauważymy, gdy pijąc  codziennie rano pyszne koktajle zaczniemy czuć się lepiej i korzystniej też wyglądać, bo jak wiadomo, to jak się odżywiamy ma ogromny wpływ nie tylko na kondycję psychiczną i fizyczną, ale też na naszą cerę, włosy i całe ciało. Jeśli brakuje nam pomysłów na to, jak zrobić zdrowy sok, w Internecie znajdziemy mnóstwo przepisów i inspiracji, a po pewnym czasie sami zaczniemy odnajdywać nowe połączenia smaków, które zaskoczą nas swoją wytwornością i głębią. Oczywiście do tej formy dbania o zdrowie możemy, a nawet powinniśmy, dokładać też inne rozwiązania jak np. rano zdrowy sok z wyciskarki, a później spacer do i z pracy.

Dbanie o siebie nie jest trudne, lecz najważniejszy jest podjęcie decyzji i ten pierwszy krok: „Od dzisiaj zaczynam lepsze życie”. Nie ma co czekać do jutra, bo może ono nigdy nie nastąpić, ale zdecydować już dzisiaj i robić wszystko, by to postanowienie realizować.