Zima zbliża się ku końcowi, co oznacza, że wielu z nas planuje już powrót do regularnych treningów. By bieganie rzeczywiście w pełni służyło zdrowiu, należy także zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dobra widoczność to podstawa – odblaski dla biegaczy pozwalają znacząco zmniejszyć ryzyko wypadku. Podpowiadamy, gdzie je kupić i jakie gadżety odblaskowe wybrać.

Odblaski dla biegaczy, czyli jak bezpiecznie biegać?

Dla biegacza istotne są nie tylko buty i wygodne ubranie. Komfort treningu i brak kontuzji to bezdyskusyjnie kwestie priorytetowe. Jednak dobry trening powinien być bezpieczny pod każdym względem. Bardzo często biegamy wzdłuż ścieżek rowerowych, po chodniku czy nawet poboczach jezdni. W takich sytuacjach zapewnienie sobie dobrej widoczności jest niezbędne, by uniknąć wypadku. Każda osoba uprawiająca sport zarówno w mieście, jak i na wsi powinna zaopatrzyć się w odblaski.

odblaski

Pamiętajmy, że gadżetów odblaskowych nie zastąpi odzież w jaskrawych kolorach, choć oczywiście jasne barwy poprawiają widoczność. Dzięki odblaskom dystans, z którego jest widoczna osoba poruszająca się po zmroku, zwiększa się nawet do 150-200 m. Bez nich kierowca może ją dostrzec niemal tuż przed maską, bo zaledwie z odległości 40 m. To zbyt mało na wykonanie jakiegokolwiek manewru pozwalającego uniknąć wypadku. – wyjaśnia ekspert ze sklepu odblaski24.com.pl.

Jakie odblaski dla biegaczy wybrać?

Oferta dla biegaczy jest bardzo różnorodna. Rynek gadżetów odblaskowych dostrzegł potrzeby tej grupy odbiorców i proponuje naprawdę duży wybór odblasków zapewniających dobrą widoczność. Odblaski dla biegaczy zupełnie nie mają wpływu na komfort treningu, a nawet go poprawiają. ? Do takich gadżetów odblaskowych dla biegaczy można zaliczyć na przykład pokrowiec na komórkę. Nie angażuje rąk podczas treningu, chroni aparat przed wilgocią, posiada dotykowy ekran. Polecamy też wielofunkcyjną tubę odblaskową, którą można wiązać jak bandanę, szalik, albo nosić jako opaskę na ręce. Bardzo przydatne są również nakładki na buty. Ich plusem jest możliwość ustawienia w różnych trybach świecenia, a także łatwość zakładania na każdy rodzaj butów. – dodaje nasz rozmówca odblaski24.com.pl.

Dla biegaczy przeznaczona jest też odblaskowa odzież, jak choćby koszulki odblaskowe z pasem funkcyjnym w wersji damskiej i męskiej. Do takiej koszulki warto dobrać również czapkę odblaskową LED. Ten gadżet jest wyjątkowo trwały, bo w trybie ciągłym może świecić nawet do 50 godzin. Każdy z odblasków dla biegaczy spełnia swoją funkcję poprawy widoczności po zmroku. Wybór konkretnego produktu powinien być podyktowany własnymi potrzebami i upodobaniami. Nie od dziś wiadomo, że modny wygląd jest istotny także dla biegaczy.

Odblaski ze względu na swój ciekawy design z powodzeniem mogą dołączyć do modnych akcesoriów dla sportowców. Co więcej, noszenie gadżetów odblaskowych świadczy o tym, że dla ich właścicieli liczy się nie tylko przyjemność z pokonywania kolejnych dystansów, ale przede wszystkim rozsądek, odpowiedzialność i prawdziwa troska o własne życie i zdrowie.