Tym, którzy choć przez chwilę rozważali zakup zegarka do biegania, na pewno nie trzeba przedstawiać produktów firmy Garmin. W jej ofercie znajdziemy profesjonalne zegarki dla biegaczy wyposażone we wszystkie niezbędne gadżety. W błędzie jest jednak ten, kto sądzi, że firma spoczęła na laurach czy też pozwoliła się zaszufladkować jako producent sprzętu tylko dla kolarzy! Jak powiedział niedawno Marketing Manager Garmin Polska, Jakub Szałamacha: Jako światowy lider nawigacji satelitarnej jesteśmy zobowiązani dostarczać Naszym klientom najlepsze rozwiązania kartograficzne do naszych urządzeń morskich.I nie były to słowa rzucone na wiatr, a zapowiedź podjęcia współpracy z firmą Jeppesen uznanym dostawcą rozwiązań dla żeglugi.

Pierwszym owocem tej na pozór dość niezwykłej współpracy jest produkt o nazwie Garmin BlueChart v2012.5. w którym to znajdziemy licencjonowane przez Jeppesen mapy morskie Włoch, Indii i Bahamów! Mapy Włoch to zbiór 440 zaktualizowanych planów portów i marin oraz inne szczegółowe mapy całego wybrzeża, w tym także nowych marin w rejonie Ravenny, Wenecji, na Sardynii czy Sycylii. Na terenie Indii zostało dodanych ponad 270 nowych map, wśród których ponad 150 oferuje bardzo dużą skalę (1:40 000 lub mniej), ponad z nich 60 oferuje średnią skalę (między 1:150 000 a 1:40 000), a ponad 50 z nich to mapy ogólne o skali mniejszej niż 1:150 000. Co więcej na Bahamach, dotychczasowe odwzorowanie akwenu zostało całkowicie zastąpione nawigacyjnymi danymi mapowymi Jeppesen.

Warto jednak zauważyć, że jest o to pierwszy, aczkolwiek zapewne nie ostatni owoc współpracy obu firm! Jak powiedział James Detar, Dyrektor Zarządzający, Segment Marine, Jeppesen,: Rozwinięcie partnerstwa między firmami Jeppesen i Garmin opiera się na sukcesie wcześniejszej współpracy. Jest wyrazem dążeń do prowadzenia wspólnych działań strategicznych w celu rozpowszechniania wysokiej jakości rozwiązań nawigacyjnych. To doskonała wiadomość, która powinna zachęcić do bacznej obserwacji oferty obu firm nie tylko miłośników żeglarstwa!