Diety odchudzające to totalne bestsellery w cateringu dietetycznym. Nic w tym dziwnego – liczba osób z nadwagą w naszym kraju stale rośnie, a dieta pudełkowa to rewelacyjny sposób na odchudzanie. Możliwość wyboru kaloryczności, brak potrzeby gotowania, różnorodne posiłki dostarczane codziennie do domu – zalety tego typu żywienia można mnożyć. Dlaczego catering dietetyczny pomaga schudnąć? Oto 5 powodów przerwania diety, które rozwiązuje dieta pudełkowa.

dieta pudełkowa w biurze

Powód pierwszy: Monotonia w diecie

Brak wiedzy na temat tego, jak przyrządzać niskokaloryczne, a jednocześnie smaczne menu i jednocześnie niewiele czasu na eksperymenty położyło niejedną dietę i skreśliło marzenia o pięknej, szczupłej w  sylwetce. Zamawiając dietę odchudzającą w cateringu dietetycznym likwidujesz ten problem – na gotowanie nie poświęcasz nawet 5 minut dziennie, a jesz smacznie i zdrowo. I to każdego dnia!

Powód drugi: Zmęczenie liczeniem kalorii

Podliczanie kalorii w każdej potrawie, każdego dnia – to coś, co szybko może się sprzykrzyć. Jeśli dodatkowo liczymy odpowiednie proporcje białka, węglowodanów i tłuszczy i staramy się, aby dieta była jak najbardziej urozmaicona, do zaplanowania jest wiele. To może zniechęcać. Wybierając dietę pudełkową decydujesz się na żywienie w ustalonym przez Ciebie limicie kalorycznym i dietę doskonale zbilansowaną przez dietetyka.

Powód trzeci: Podjadanie i zachcianki

Podjadanie i zachcianki na coś słodkiego czy niezdrowego to częsty problem. Dieta pudełkowa oczywiście nie wyeliminuje tego problemu całkowicie, ale może Ci w tym pomóc. Jak? Ogranicza wycieczki do sklepów spożywczych i galerii handlowych (gdzie kuszą Cię batony i restauracje) i nie dopuszcza do uczucia głodu, który często powoduje, że np. wieczorami nie odrywasz się od lodówki.

Powód czwarty: Brak czasu na ćwiczenia

W dzisiejszym zabieganym świecie czasem ciężko nam zebrać chwilę czasu dla siebie. Zamawiając dietę pudełkową zyskujesz czas, który normalnie przeznaczyłbyś na gotowanie, sprzątanie po gotowaniu i oczywiście stanie w kolejkach w sklepach spożywczych. Te dodatkowe nawet kilkanaście godzin w tygodniu możesz przeznaczyć na co chcesz – również na siłownię.

Powód piąty: Brak efektów

Brak efektów – pomimo naszych starań – to coś, co przygnębia i potrafi zniechęcić do diety. Często wydaje nam się, że robimy naprawdę dużo, ale gdzieś wkrada się błąd, którego nie dostrzegamy.

Catering dietetyczny to sprawdzony sposób na odchudzanie. Jeśli nie podjadasz, wiesz, że jesz zdrowo i niskokalorycznie – nie ma tu miejsca na niedopowiedzenia. Szybkie efekty motywują. I to robi różnicę!