Nie od dziś wiadomo, że to, w jaki sposób się odżywiamy, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, wygląd i zdrowie.

Coraz większą wagę przykładamy do tego, jakie produkty jemy oraz jak są one przyrządzone. Niestety, nawał obowiązków sprawia, że czasem trudno nam każdego dnia zadbać o zdrowe, pełnowartościowe posiłki. Często też do ich przyrządzania brakuje nam odpowiedniej wiedzy z zakresu żywienia i dietetyki. Jak można rozwiązać ten problem? Odpowiedzią na tę ogromną potrzebę jest dieta pudełkowa, inaczej mówiąc catering dietetyczny.

talerz pełen zieleniny

Czym jest dieta pudełkowa? Jak znaleźć najlepszy catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa to potoczna nazwa dla codziennego cateringu dietetycznego dostarczanego właśnie w pudełkach. Zamawiając dietę pudełkową, możemy każdego dnia liczyć na świeże, zdrowe, dietetyczne, ale i sycące posiłki, zarówno na śniadanie, obiad, jak i kolację. Potrawy są urozmaicone, dzięki czemu dieta w pudełku nie jest nudna, a wręcz przeciwnie. Czym charakteryzuje się dobra dieta pudełkowa?

Patrząc na to, iż jest to dieta na zamówienie, musi ona przede wszystkim być skomponowana w oparciu o szereg informacji na temat osoby zamawiającej. Chodzi przede wszystkim o stan jej zdrowia, przyjmowane leki, alergie, a także preferencje żywieniowe.

W przypadku poważnych chorób, takich jak cukrzyca, celiakia, Hashimoto czy choroby serca, dieta powinna być tak skomponowana, by uwzględniać zalecenia żywieniowe od lekarza i wspomagać proces leczenia. Podobnie, gdy zależy nam na wprowadzeniu diety odchudzającej, nie może to być pierwszy lepszy pakiet dostępny dla każdego. Dobra odchudzająca dieta pudełkowa również jest spersonalizowana i dopasowana do każdego z osobna, zarówno pod względem kaloryczności, jak i preferencji żywieniowych.

Oczywiście, szukając odpowiedniej firmy cateringowej oferującej diety pudełkowe, sami musimy mieć dokładnie sprecyzowane cele i oczekiwania, chociażby co do celu zastosowanej diety. Istotne jednak jest to, byśmy po rozmowie z konsultantem czuli, że rozpoczynamy współpracę z gronem profesjonalistów i że nasze zdrowie jest w dobrych rękach.

Zalety zdrowej diety pudełkowej

Skorzystanie z diety pudełkowej to nie forma luksusu czy kaprysu kogoś, kto ma za dużo pieniędzy, ale sposób na skuteczne odchudzanie lub zadbanie o swoje zdrowie, bez wprowadzania zbyt wielu zmian do swojego trybu życia.

Każdy, kto chociaż raz próbował skrupulatnie sprawdzać swój sposób żywienia przyznaje, że jest to bardzo trudne i czasochłonne. Wymaga też nabycia pewnej specjalistycznej wiedzy, co nie należy do łatwych zadań. O wiele prostszym rozwiązaniem jest więc powierzenie tej kwestii osobom, które się na tym znają i mogą się nami odpowiednio zaopiekować. Gdy nie gotujemy na co dzień w domu, oszczędzamy sporo czasu i pieniędzy.

Nasze wydatki związane z prowadzeniem i utrzymaniem domu widocznie zmaleją, poza tym rzadsze zakupy to mniej pokus, by kupować niezdrowe przekąski. Dieta pudełkowa pozwala więc też zwalczyć chęć podjadania i pomaga wyrobić sobie zdrowe nawyki żywieniowe.

W przypadku pudełkowych diet odchudzających możemy mieć pewność, że przyniesie ona oczekiwane efekty, gdyż będzie skomponowana wyłącznie pod nasze potrzeby i możliwości. Widząc, jak z dnia na dzień tracimy zbędne kilogramy, a zyskujemy siły i energię do działania, z pewnością docenimy tę formę odżywiania. Tym bardziej, że różnorodność serwowanych posiłków jest tak duża, że każdego dnia mamy okazję spróbować czegoś nowego. Dzięki temu nawet podczas odchudzania jedzenie może sprawiać nam wiele przyjemności, a oczekiwaniu na catering będzie towarzyszyło uczucie ciekawości i podekscytowania, co tym razem pysznego spróbujemy.

Bez wątpienia dobra i zdrowa dieta pudełkowa może całkowicie odmienić nasz sposób odżywiania, a co za tym idzie, dodatnio wpłynąć na nasze zdrowie i wygląd. Zdrowe odżywianie nie będzie dla nas już wyzwaniem, nie będzie już kojarzyło się z nudną kuchnią, ciągłymi wyrzeczeniami i uczuciem głodu. Dieta pudełkowa sprawi, że zakochamy się w zdrowym jedzeniu i już nigdy z niego nie zrezygnujemy na rzecz niezdrowych przekąsek!