Firma Reebok, czołowy gracz na polskim rynku obuwia biegowego, ruszył niedawno z akcją promocyjną butów Easy Tone (znanych na zachodzie po pseudonimem „twoje piersi będą zazdrosne”). Choć akcja początkowo skierowana była tylko dla kobiet i to niekoniecznie tych biegających, Reebok zmienił nieco grupę docelową swojej kampanii i ruszył ze sprzedażą butów biegowych.

Buty biegowe Easy Tone, czyli Run Tone.

Run Tone to obuwie dla początkujących i średnio-zaawansowanych biegaczy z systemem Easy Tone. Obuwie dostępne jest już w Polsce, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Niestety dostępność ta nie jest jeszcze powszechna, jako że nawet nie wszystkie salony Reeboka mają obuwie na stanie (sprawdziliśmy).

Buty Run Tone mają pomagać w kształtowaniu dolnej części ciała, głównie pupy, ud i łydek (a mówiąc ściślej mięśnia pośladkowego wielkiego, ścięgien podkolanowych i łydek). O teorii, jaka stoi za całym systemem Easy Tone napiszemy za chwilę. Teraz popatrzmy z uśmiechem na to cudo (te cuda):

Na czym polega system butów Easy Tone?

Easy Tone to nic innego jak kolejna podeszwa buta biegowego (spacerowego, treningowego, ja zwał tak zwał). System opiera się na sześciu komorach powietrza, działających jak piłka treningowa.

System Easy Tone, tworząc lekka niestabilność podczas ruchu, powoduje, że mięśnie wykonują większy wysiłek. Nie będziemy tutaj wnikać, czy taka lekka niestabilność może wpływać na większe ryzyko kontuzji. O tym zadecydują sami klienci Reeboka już wkrótce.

Niestety nie udało nam się na własnej skórze przetestować obuwia Easy Tone, jednak w najbliższym czasie zdamy Wam relację ze spotkania oko w oko z tymi butami.

Czym się różni Easy Tone od Run Tone?

Reebok Easy Tone to system obuwia do codziennego chodzenia, spacerów i lekkich treningów. Nie został on zaprojektowany do treningów biegowych. System Easy Tone ma z reguły tylko dwie komory powietrzne w podeszwie.

System Run Tone to bardziej zaawansowana technologicznie zabawka. Buty te mają już aż sześć komór, między którymi przepływa powietrze specjalnymi kanalikami.

Sami zobaczcie jak działa system Run Tone:

Reebok i eksperymenty z Easy Tone.

Reebok, by potwierdzić skuteczność nowego systemu nośnego, przeprowadził badania na Uniwersytecie Delaware. Nie wiem, na ile można wierzyć tego typu badaniom, ale potwierdziły one, że praca mięśni w rejonie pośladków była większa o 28% niż w przypadku używania innego obuwia Reebok, a w niższych partiach nóg oscylowała w granicach 11%.

Reebok małym druczkiem podkreśla oczywiście, że organizm może po dłuższym czasie przyzwyczaić się do używania Easy Tone i efekt może się osłabić.

Buty Reebok Easy Tone

Czy Reebok Easy Tone to buty dobre dla biegaczy?

Trudno mi ocenić obuwie bez bliższego kontaktu z nim. Jeśli jednak badania potwierdzą się w praktyce, możemy mieć ciekawe obuwie dla początkującego biegacza.

Od lat wiadomo, że początkujący biegacz nie potrzebuje najlepszych systemów nośnych, jednak zawsze przyjemniej (i łatwiej) biegać w dobrym, wygodnym obuwiu. Pamiętajcie jednak, by korzystać z markowych sklepów dla biegaczy.

Dla szukających modnego buta biegowego.

Reebok Easy Tone (lub Run Tone) to z całą pewnością produkt luksusowy. Reklamują go między innymi Lewis Hamilton – mistrz Formuły 1 oraz Helena Christensen ? duńska modelka i twarz kolekcji Reebok w 2010 roku.

Obuwie z całą pewnością stanie się bardziej popularne w przyszłym sezonie, kiedy to możemy liczyć na wprowadzenie nowych, ładniejszych modeli buta.

Ile kosztuje Easy Tone i Run Tone?

Podstawowe modele Reeboka Easy Tone kosztują już od 210 złotych za parę. Najdroższe modele to już około 400 złotych. Buty Run Tone, to trochę bardziej zaawansowana technologia i ich ceny są o kilkadziesiąt do 100 złotych wyższe.

easy-tone-dla-mężczyznEasy Tone dla mężczyzn?

Jasne, czemu nie. Reebok wprowadził kilkanaście modeli buta Easy Tone i Run Tone dla mężczyzna na całym świecie. W Polsce początkowo dostępnych będzie 3-4 modele dla mężczyzn.

Chcemy wiedzieć więcej!

Jeśli używacie obuwia Easy Tone lub innego nowoczesnego systemu do ćwiczeń lub biegania, chcemy o tym wiedzieć. Napiszcie jak Wam się biega w nowym obuwiu Reebok Run Tone lub ćwiczy i trenuje w butach Easy Tone. Czekamy na Wasze opinie!

Jeśli chciałbyś zostać redaktorem naszego serwisu, a masz doświadczenie biegowe (najlepiej trenerskie), napisz do nas na adres: redakcja@jak-biegac.pl.

Poszukujemy także dietetyków i specjalistów od sprzętu elektronicznego dla biegaczy. Jeśli chcesz opowiedzieć historię o początkach swojego biegania, równie chętnie opublikujemy ją na łamach portalu.