Lato to ten czas w roku,  kiedy w wielu z nas budzi się motywacja do rozpoczęcia zdrowego trybu życia. Słoneczna pogoda oraz wyjazdy wakacyjne są idealną wymówka do wyjścia z domu i poprawienia swojej kondycji. Wystarczy się rozejrzeć, by zauważyć jak coraz bardziej popularny staje się jogging. Jeśli uważasz, że jest to również przyjemna i zdrowa metoda spędzania wolnego czasu jesteś na dobrej drodze. Teraz brakuje tylko odpowiedniego wyposażenia.

Komfort i koniec z otarciami

Otarcia nie należą do przyjemności, należy więc wybrać strój, który porusza się z tobą. Spodenki z wygodnych i elastycznych tkanin, wesprą Cię na dłuższych trasach. Przyda się ukryta tylna kieszeń do schowania kluczy oraz element odblaskowy dla widoczności na porannych i późnych treningach. Top powinien być bardzo lekki i gładki. Dużym atutem jest anty-zapachowa tkanina  i panele wentylacyjne pod pachami. Strój powinien być miękki i zbudowany tak, aby przemieszczał  się z tobą, nie ograniczał.

Każdy krok prowadzi do sukcesu

but do biegania firmy Nike

Wybór odpowiednich butów do biegania nie jest łatwy, więc upewnij się, że kupisz go w sklepie z wykwalifikowanym personelem lub zamówisz online w specjalistycznym sklepie, jak runnerinn.com, który posiada duży wybór obuwia wielu światowych marek. Odpowiednie podbicie buta i jego ogólna konstrukcja powinny nam przede wszystkim zapewnić komfort treningu oraz zmniejszyć ryzyko kontuzji. Wiele uzależnione jest od tego, po jakim terenie będziemy biegać oraz od naszego wcześniejszego trybu życia. Warto także lepiej przyjrzeć się toe socks, które może wyglądają dziwnie, lecz dają duży komfort. Należy jednak pamiętać, aby wypróbować je na krótszych odległościach, zanim zabierzemy je na następny półmaraton.

Pozostaw ręce wolne

Opaska na ramie czy kieszenie są bardzo przydatnymi elementami stroju biegacza. Te noszone w talii, nie odbijają podczas biegu i pomieszczą, co zechcesz: telefon, klucze, pieniądze lub dokumenty. Lepiej nie wychodzić z domu bez jakiegokolwiek identyfikatora czy awaryjnych informacje kontaktowych.

Ochrona przed słońcem

Słońce może być naszym sprzymierzeńcem do rozpoczęcia przygody z bieganiem, jak i nieco pokrzyżować nam szyki. Musimy być wyposażeni w soć, co chroni nasze oczy przed blaskiem słońca. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór okularów przeciwsłonecznych, nawet te najlepsze mogą okazać się niedopasowane do kształtu twarzy. Równie ważna jest głowa: daszek czy czapka to w słoneczne dni przydatna część garderoby biegacza. Nie powinny być one zbyt opinające i raczej przewiewne, zatrzymywać pot przez dostaniem się do oczu oraz być wykonane z materiałów odprowadzających wilgoć i posiadać elementy odblaskowe, aby biegacz był bezpieczny w nocy.

Nawadniaj się

Nie zapominamy o napojach. Najlepiej woda lub napoje z minerałami. Możemy zaopatrzyć się w specjalnie wyprofilowany bidon, łatwy do utrzymania w dłoni. Dodatkowo niektóre z nich posiadają kieszonki na klucze czy telefon. 2 w 1! Pamiętamy o środowisku i wybieramy  te ekologiczne. Zamiast każdorazowo kupować wodę w plastiku lepiej zaopatrzyć się w bidon, który posłuży nam przez dłuższy czas.

Miej oko na swoje postępy

garmin pulsometrWarto zainwestować w gadżety, które śledzą kroki, dystans i spalone kalorie. Wiele z nich automatycznie synchronizuje dane z  komputerem bądź smartfonem i pomaga ustawiać nasze cele czy rywalizować z przyjaciółmi. Taką technologię posiada m.in. Garmin, Polar. Dają one niesamowicie dokładne odczyty i narzędzia do motywacji aby wcisnąć z siebie jeszcze więcej..

W to mi graj!

Co jest prawdziwym utrapieniem biegaczy? Nie pozostające w miejscu słuchawki!  Wybieramy te lekkie i zaprojektowane, aby zatrzymać się w miejscu podczas treningu oraz te odporne na pot. Szczególnie interesujące są słuchawki AfterShokz, które posiadają budowę otwartego ucha, zaczepiane z przodu dzięki ?konstrukcji przenoszenia kostnego? transmitują dźwięk przez kości policzkowe do ucha wewnętrznego. Pozwala to biegaczom słyszeć ich muzykę będąc równocześnie świadomym tego co dzieje się wokół i bezpiecznym. Warto pomyśleć o opasce na odtwarzacz, czy telefon.