JAK-BIEGAĆ.PL

Portal początkujących biegaczy
Dzisiaj jest 20 maja 2019, 02:35

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość

Jak lepiej biegać- samemu czy z kimś znajomym? Kiedy przyniesie to lepsze efekty? Według mnie obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Biegając samemu maksymalnie skupiasz się na tym, co robisz, zachowujesz zaplanowane tempo itp. Jednak z czasem brak towarzystwa może nudzić,co wpływa demotywująco. Z kolei- biegając w towarzystwie możecie przez przypadek "przegadać" czas przeznaczony na bieganie, rozmowa w czasie uprawiania sportu także męczy! Mimo wszystko, osobiście wolę biegać z przyjaciółką. A Wy, co o tym myślicie? Podzielcie się doświadczeniami

Awatar użytkownika

Wiele się czyta o tym, że bieganie z kimś motywuje i jest ciekawsze; że dzięki "współbiegaczowi" łatwiej jest znaleźć prawidłowy rytm biegu (jeśli w trakcie biegania możesz dość swobodnie rozmawiać, to rytm jest prawidłowy - oczywiście jeśli nie jesteś sprinterem :roll: ), ale jednocześnie element rywalizacji spowoduje, że nie będziemy chcieli się ociągać; że dzięki partnerowi biegowemu łatwiej nam będzie się wybrać z domu...
Osobiście traktuję bieganie jako czas tylko i wyłącznie dla mnie, dlatego nie przepadam za tym, żeby biegać z kimś, bo jestem wówczas rozproszona i tempem muszę dostosowywać się do kogoś, przez co czuję się mniej swobodnie, i mam mniej satysfakcji. Z tego samego powodu nie słucham muzyki podczas biegania - po prostu nie lubię, gdy mnie cokolwiek rozprasza. Wolę wsłuchać się w siebie, swój oddech, rytm, uderzanie butów o ziemię - to mi sprawia przyjemność. Nie wyobrażam sobie, aby wówczas przyjaciółka opowiadała mi o nowej sukience ;) Nie potrzebuję też motywatora, bo sama dla siebie motywatorem jestem najlepszym.

To kwestia indywidualna - taka sama jak w przypadku wielu innych spraw i upodobań. Wybór należy do Ciebie. Najważniejsze, aby się ruszyć - niezależnie czy z kimś, czy samemu ;)

Jestem za tym żeby biegać z przyjacielem, ale z przyjacielem, który ma porównywalną do nas kondycję, wytrzymałość. Bieganie z kimś kto szybciej się meczy, nie ma silnej motywacji podziała demobilizująco również dla nas. Z kolei bieganie z kimś, kto jest bardziej wysportowany może spowodować to, że poczujemy się gorsi, na siłę będziemy starali się dać z siebie więcej i możemy zniechęcić się do biegania. Idealnie jest mieć przyjaciółkę, która razem z nami zaczyna, mamy o czym pogadać i jest silnie zmotywowana:)

Awatar użytkownika

Moim zdaniem każdy znający się trener odpowie że dla budowania kondycji najlepiej biegać samemu. Przy bieganiu towarzyskim to nie jest trening, tylko ściganie się albo pogaduchy. Na przykład z moim znajomym nie ma co się wybierać na trening, cały czas testosteron uderza mu do głowy przez co pędzi na złamanie karku i dyktuje mocne tempo.
Pozdrowienia dla kolegi Patryka :)

Awatar użytkownika

Wydaje mi się, że najlepiej urozmaicać treningi. Czasem z kimś, czasem samemu, czasem w dużej grupie. Urozmaicanie przezwycięża monotonie.

Myślę, że lepiej biega się z drugą osobą, ale żeby miała podobną kondycję, bo inaczej i tak w końcu każdy będzie biegł sam sobie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]