JAK-BIEGAĆ.PL

Portal początkujących biegaczy
Dzisiaj jest 18 listopada 2019, 15:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość

Bardzo motywuje mnie bieganie z przyjaciółką u boku. Biega od czasów szkoły, ja zaczęłam niedawno, więc jej kondycja jest dużo lepsza od mojej. Widząc, że czuje się podczas ruchu jak "ryba w wodzie" pragnę poczuć się tak samo jak ona. Dzięki niej nie tracę tempa. Wiem, że sama skusiłabym się na drobniutkie przerwy, kawałek spacerku. Dzięki rywalizacji jaka oczywiście w sposób naturalny wytwarza się między nami mam więcej motywacji do pokonania dłuższej trasy. Co prawda podczas biegu nie rozmawiamy - ja muszę być kompletnie skupiona, w uszach mam ulubioną muzykę - jednak sama jej obecność dodaje mi skrzydeł.

A Wy jak wolicie biegać ? Sami czy z partnerem u boku ?

Ja osobiście nie lubię biegać z kimś. Sama czuję się najlepiej, bo mogę się kierować, gdzie zechce i mieć własne tempo. Próbowałam biegać z moimi siostrami, ale jedna lubi częste przerwy, a druga uwielbia biegać bardzo szybko, ale dość krótko. Poza tym jestem gadatliwa, a nie jestem w stanie biegać i mówić, ale również biegać i nie mówić. Skomplikowane, ale prawdziwe. Najbezpieczniej, najlepiej i najefektywniej wg mnie jest bieganie samemu.

Awatar użytkownika

Proponuje przykleić do "Bieganie- w pojedynkę czy z przyjacielem?"

Ja wolę sama, bo sama narzucam sobie tempo, ustalam czas biegania, no i nie muszę z nikim rozmawiać, a jak wiadomo rozmowa podczas wysiłku dodatkowo męczy. Preferuję słuchawki w uszy, odpalić ulubiony zespół, ukochane buty na nogi i w drogę! :)

U mnie to różnie bywa. Są dni, kiedy BARDZO potrzebuję motywacji, wtedy do biegania wyciągam chłopaka. Czuję wtedy, że muszę mu udowodnić, że wcale taka słaba nie jestem, jak mu się wydaje, no i przyjemniej spędzać czas razem. Z drugiej strony nie lubię przebywać z inną osobą i się do siebie nie odzywać, ale wiadomo, podczas biegania rozmowa bywa bardzo męcząca. Jeśli już biegam sama, to tylko z dobrą muzyką.

Bardzo dużo osób uważa, że woli biegać samemu, ponieważ wtedy może swobodnie regulować tempo biegu, nikt go nie pospiesza, czy nie zwalnia, itd. Ja natomiast wolę biegać z kimś. Zawsze we dwójkę jest raźniej, można sobie porozmawiać podczas biegu czy się zmotywować do dalszej pracy nad kondycją i ciałem. Samemu też można biegać, ale zwykle po kilkunastu minutach zaczyna się to niestety nudzić.

Zdecydowanie wolę biegać z kimś. Jest raźniej. Poza tym zawsze można liczyć na jakąś pomoc, np. w razie wypadku. Już pomijam fakt, gdy trzeba uciekać przed bandą dresiarzy :D
Biegać samemu zdarzało mi się jedynie w przypadkach, gdy biegłem na przystanek/dworzec, żeby zdążyć na interesujący mnie autobus :P

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]