JAK-BIEGAĆ.PL

Portal początkujących biegaczy
Dzisiaj jest 21 maja 2019, 06:56

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość

Będąc w sklepie sportowym mamy do wyboru szeroki asortyment odzieży i obuwia do joggingu. Jednak które wybrać ? O czym trzeba pamiętać ?
Wiadomo, że ubranie musi być wygodne, by nic nas nie uwierało podczas treningu. Należy pamiętać, że źle dopasowane topy, czy dresy z nieodpowiedniego materiału mogą być przyczyną otarć i powstania ran przy intensywniejszych ćwiczeniach. Wiele marek ma w swoim asortymencie ubrania przepuszczające powietrze i filtrujące skórę. Musimy zastanowić się, czy nie watro zainwestować w lepsze, by później nie cierpieć.
Kobiety powinny pamiętać o dobrym zabezpieczeniu piersi. Są one narażone na wstrząsy, więc należy zapewnić im solidne podtrzymanie. Jeżeli są małe, wystarczy zwykły, sportowy stanik. Trening bardzo wpływ na ich kształt, jak i na kondycje naszego całego ciała.

Macie swoje ulubione marki odzieży sportowej ? Poradźcie coś nam :)

wiadomo że najlepszymi markami sportowymi są nike, adidas, puma, reebok i jeszcze kilka innych wyszukanych. Nie mają większej konkurencji także ich ubrania, buty zapewnią Wam wygodne i komfortowe bieganie. Buty jakie osobiście polecam to nike air max, są bardzo lekkie, wygodne i dobrze amortyzują. W lato najwygodniej biegać w krótkich spodenkach i koszulce, jesienią i wczesną wiosną najlepiej założyć dłuższe dresy i wygodną bluzę. Polecam również jeżeli biegacie sami mp3 i słuchawki :)

Awatar użytkownika

Nie polecam mp3 i słuchawek. To tak dla przekory, bo każdy musi sobie sam wszystko dopasować.
W ubraniach najważniejsze jest to, aby były wygodne i odpowiednio odprowadzały wilgoć/utrzymywały temperaturę (zwłaszcza w zimniejszych/deszczowych okresach). Stąd też ubrania do intensywnego wysiłku nie zawierają w składzie bawełny, która pochłania pot (wtedy łatwiej o porządne zmarznięcie) lecz są robione ze sztucznych materiałów.
Marka jak marka - firmy odkryły ogromny potencjał jaki idzie wraz ze wzrostem zainteresowania bieganiem i zaczęły nas bombardować takimi bajerami, że stroje do biegania są teraz ładniejsze niż do chodzenia :roll: Owszem; lubię mieć fajną koszulkę, getry z bajerem (kieszeń tu, kieszeń tam - jakby to było konieczne), ale nie to jest najważniejsze. Pamiętajmy, że 10, 20, 30 lat temu ludzie też biegali, a nie mieli takich bajerów. Nie dajmy się zwariować.
Wg. mnie ważne jest to, żeby nie ubierać się za ciepło. Osobiście mam takie ustalenie, że o tej porze roku jaka jest teraz nie biorę żadnej bluzy czy wiatrówki, jeśli temperatura odczuwalna nie jest mniejsza niż 10 st. C. Powyżej 10 st. biegam w krótkim rękawku, czasami nawet w koszulce na ramiączkach. Nie jestem zmarzluchem.
Ostatnio w sklepach pojawił się nawet specjalnie dedykowany płyn do prania odzieży sportowej. Przyznam, że z ciekawości, ale też z pełną świadomością, że jestem naciągana ;), go kupiłam. Czy jest jakaś różnica? Nie wiem :)
Buty to oddzielny temat.

A ja sobie nie wyobrażam biegania bez mp3, ogólnie bez muzyki. Jeśli chodzi o ubiór to najważniejsza jest wygoda, wiadomo. Ja osobiście nie inwestowałam w drogie ubrania, wolałam postawić na obuwie. Z tym, że biegałam czysto rekreacyjnie i po prostu tego nie potrzebowałam. Jeśli ktoś biega bardziej 'zawodowo' to myślę, że warto trochę pieniędzy włożyć w ubrania.

Myślę, że ubrania nie powinny przede wszystkim przeszkadzać w bieganiu. Muszą być wygodne, wygląd to w tym przypadku kwestia drugorzędna. Oczywiście, wiele sportowych marek proponuje bardzo ładne ubrania, ale tak jak pisali moi poprzednicy na forum, warto się zastanowić, czy są nam one niezbędne. Jeśli finanse nas ograniczają, lepiej w pierwszej kolejności postawić na komfort biegania.

zgadzam się oczywiście komfort przede wszystkim :) bieganie w glanach pewnie nie jest komfortowe :P dobrze jest zaopatrzyć się również w sprzęt to mierzenia tętna.

Owszem, komfort jest niezwykle ważny, ale przy tym należy też pamiętać o bezpieczeństwie. Nasze stare, znoszone trampki mogą być najwygodniejsze na świecie, a mimo wszystko po dłuższym czasie biegania w nich pojawią się negatywne skutki, odbijające się na naszym zdrowiu. Warto zatem postarać się o specjalistyczne obuwie (niekoniecznie ubranie), nie muszą to być zaraz buty z najwyższej półki. No i ja osobiście najlepiej czuję się, jeśli to, co zakładam, równie dobrze się prezentuje co sprawuje swoją funkcję ;-)

Wygoda na pierwszym miejscu, ale też i trwałość materiału, żeby co chwilę nie kupować nowego stroju, a jak wiadomo odzież do biegania często się pierze i rozciąga, więc już choćby z tych przyczyn warto wybrać dobrą markę, ale i dobry sklep.

Na pewno ubiór tak, ale podstawą są buty - co sądzicie o new balance do biegania? Zastanawiam się nad kupnem, znalazłem fajny model na http://www.sneakerhouse.pl/ :)

Jestem nowa na tym portalu , jestem też raczkująca jeśli chodzi o bieganie. A mówiąc szczerze nie zaczęłam nawet pierwszego treningu. Przeanalizowałam plan treningów, przeczytałam komentarze i mam ambitne plany wybiec wieczorem i zobaczymy co wyjdzie dalej. Ale mam pytanie jak poradzić sobie z dokładnym odmierzaniem czasu. Nie mam pulsometru, a nie koniecznie chciałabym już go kupić. Czy mam używać telefonu komórkowego, a może minutnika? Jak dokładnie policzyć minuty biegu i marszu? Pozdrawiam i proszę o wsparcie.

We offer up to date www.esixsigma.org exam practice questions with self paced test engine to help you pass ciis.edu exam and complete your ccent course the-bac you should also find. Oakland University

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]