JAK-BIEGAĆ.PL

Portal początkujących biegaczy
Dzisiaj jest 23 października 2019, 23:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

Czy ktoś z Was korzysta z aplikacji dostępnych na smart-fony ? Ja osobiście nie korzystałam jeszcze z takich funkcji i chciałabym poznać Wasze opinie.
Nie raz słyszałam o akcji zbierania kilometrów znalazłam wiele aplikacji : Honorowy Dawca Energii Fortum, adidas rooning czy treningbiegacza.
Są też zwykłe apki, jak Endomondo
Co sądzicie o ich użyteczności ? Czy na prawdę zbierane kilometry pomagają innym ?
Warto byłoby przyłączyć się do takiej akcji. Przyjemne może iść w parze z pożytecznym, nie sądzicie ?

Awatar użytkownika

Tego jak skuteczne są akcje charytatywne nie wiem za to wiem jak wartościowe są dane gromadzone przez takie aplikacje. Są znacznie przyjemniejsze i łatwiejsze w prowadzeniu od dzienniczka treningowego. Jeśli za parę miesięcy chcesz sprawdzić jak biegałeś w danym okresie czasu to nie ma z tym problemu. Bardzo motywujące jest gdy okazuje się, że biegasz więcej i szybciej choć na pierwszy rzut oka wielkiej różnicy nie czujesz. Dla lubiących rywalizację to też coś ciekawego bo można porównać swoje czasy z innymi lub po prostu chwiać się na facebooku. Bardzo polecam!

Ja korzystam z Endomondo.
Polecam tę aplikcję wszystkim biegającym. Jest ona naszym podręcznym monitoringiem dokonań. Zapisuje czas, dystans i pokonaną trasę dzięki GPS, rejestruje czas i spalone kalorie. Ma naprawdę wiele możliwości, zapisuje wiele czynników przydatnych do analizy naszej sprawności.
Jeśli ktoś zamiast biegu jeździ na rowerze bądź tańczy - wystarczy ustawić prawidłową funkcje i spalać kalorie :)

Z aplikacji, które pomagają korzystałam z ecco walkathon podczas charytatywnego marszu - moim zdaniem - w tak łatwy i przyjemny sposób watro pomóc :)

Te aplikacje charytatywne działające na zasadzie płacimy za każdy kilometr, faktycznie działają, tak, że organizator oddaje kwotę na cele charytatywne, czy inne tego typu, z tym, że nalezy pamietać, że mają one określony limit, czyli nie można biegać cały czas i "nabijać" pieniążki, zazwyczaj gdzieś na 5-10 km wlatuje limit, aczkolwiek nawet te kilka złotyc może okazać się przydatne, dla kogoś, kto potrzebuje pomocy ;)

Hej :) Też nad tym myślałam i uznałam, że miałabym super motywację, by biegać długo i często. Planowałam skorzystać z endomondo, ale gdy weszłam na ich stronę internetową i przejrzałam, zaczęłam się zastanawiać, czy nie wiązałoby się to z koniecznością dodatkowych opłat za Internet? Bo nie mam wykupionego żadnego pakietu ani abonamentu na telefon z Internetem. I uznałam, że równie dobrze mogę wysłać smsa na rzecz jakiejś organizacji charytatywnej. Powiedzcie mi, czy się mylę, jeśli chodzi za opłaty, bo jeśli tak, to chętnie przyłączę się do akcji

Ja ściągnęłam aplikację Endomondo na swój telefon, ale tak jak Engii5 nie wykupowałam żadnego abonamentu na internet (uznałam, że to bez sensu skoro w wielu miejscach typu uczelnia jest darmowe wifi). Aplikacja działa, jeśli masz dostęp do map w swoim telefonie, mi wyświetla błąd i mogę niestety mierzyć tylko czas i słuchać muzyki z różnych albumów;/ Więc mimo chęci nie pomogę swoimi kilometrami zdobytymi podczas jazdy na rowerze, biegania.

Awatar użytkownika

Do korzystania z endomondo nie jest konieczny stały dostęp do internetu. Telefon musi mieć natomiast funkcję GPS, z której korzystanie jest bezpłatne (również za granicą). Gdy w czasie urlopu biegam poza granicami naszego kraju, to mam na stałe wyłączoną transmisję danych (która - jak wiadomo - jest cholernie droga), więc w czasie treningu włączam tylko GPS i aplikację, która zapisuje wyniki i przechowuje je w pamięci. Dopiero po znalezieniu WIFI podłączam się i trening sam aktualizuje się na stronie www. Tak jest w endomondo, ale sądzę, że inne tego typu aplikacje działają w analogiczny sposób.
Sądzę więc engii5, że spokojnie możesz z tej aplikacji korzystać :) Ku swojemu, oraz innym, zadowoleniu.
Właśnie: zadowolenie innych - jeśli nie szkodzi, to pomaga. Najprościej mówiąc - bieganie i każdy inny ruch nic nas nie kosztuje, jeśli więc jednocześnie można pomóc charytatywnie, to widzę w tym same korzyści.

Kategoria ta jest bardzo ogólna i pisać w niej można na tematy dowolne związane z bieganiem. Poruszać można tematy związane ze stroną jak-biegac.pl jak również tworzyć tematy niezwiązane z tymi poruszanymi na stronie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]