JAK-BIEGAĆ.PL

Portal początkujących biegaczy
Dzisiaj jest 22 września 2019, 09:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam.
Chciałbym zacząć biegać i zastanawiam się nad zakupem sprzętu do biegania. Wiem internet pęka w szwach od takich informacji, ale chciałem usystematyzować swoją wiedzę. Chciałbym zapytać głównie o buty. Zauważyłem, na mojej starej parze (nie do biegania a do chodzenia), bardziej zużyta jest zewnętrzna, tylna cześć obuwia. To jakie powinienem buty kupić, bo już się gubię.
Pozdrawiam
Arkadiusz

Awatar użytkownika

Po pierwsze w jakim terenie biegasz? To bardzo ważne bo do biegania w terenie należy używać innych butów typowych "chodnikowych" butów do biegania. Następnie określ swój typ stopy. Zapoznałeś się z: http://jak-biegac.pl/jak-dobrac-buty-biegowe i http://jak-biegac.pl/pierwsze-buty-do-biegania ? Zawsze możesz też pójść do sklepu dla biegaczy i zaciągnąć rady od profesjonalisty. Ale uważaj na sklepy typu Intersport, Decatlon czy obuwnicze w galeriach handlowych - sprzedawcy tam zazwyczaj mają blade pojęcie na temat doboru odpowiedniego obuwia.

Też zastanawiam się nad obuwiem... Zastanawiam się czy warto od razu inwestować w jakieś porządniejsze, czy może na początek wystarczą moje stare poczciwe adidasy miejskie. Czy różnica rzeczywiście jest tak odczuwalna nosząc profesjonalne obuwie do biegania? Kompletnie się na tym nie znam, ale z drugiej strony nie chciałabym zrobić sobie krzywdy przez nieodpowiednie obuwie. Możecie polecić jakieś sprawdzone marki z niższej półki cenowej?

Awatar użytkownika

Warto zainwestować w porządne buty do biegania. Pamiętaj, że to zawsze będą buty, których możesz jeśli zrezygnujesz z biegania używać z powodzeniem do innych czynności. Różnica pomiędzy butami stworzonymi do biegania a butami stworzonymi do innych celów zawsze będzie duża. Kiedyś próbowałem biegać w trekingowych i była to duża pomyłka. Dlaczego? Ciężkie i mało elastyczne (w sensie beznadziejnej amortyzacji). Złe obuwie potrafi zniechęcić do biegania tak samo jak niewygodny (niedopasowany) rower do kolarstwa.

Awatar użytkownika

Gdy zaczynałam moją przygodę z bieganiem też długo zastanawiałam się czy warto inwestować w porządniejsze obuwie przeznaczone do biegania. Takie buty, nawet z niższej półki trochę jednak kosztują, a ja nie byłam nawet pewna na jak długo starczy mi zapału do biegania, i czy za jakiś czas po prostu sobie nie odpuszczę. Niektórzy mówią, że buty mają największe znaczenie tylko gdy jest się osobą mocno otyłą i biega się po to żeby schudnąć. Wtedy dobra amortyzacja buta naprawdę dużo daje, pozwala odciążać stawy i chroni przed kontuzją. Ale z ręką na sercu, z własnego doświadczenia powiem wam, że bieganie z odpowiednio dobranymi butami, a bez nich to niebo a ziemia i warto w nie zainwestować. To czy jest się amatorem, czy nie jest praktycznie nieistotne. Przy wyborze butów wszystko ma znaczenie, to gdzie i po jakiej powierzchni biegasz, jak zbudowana masz stopę, kolana, ile ważysz, po co biegasz. Najlepiej chyba poradzić się fachowca, który pomoże dobrać buty do indywidualnych potrzeb. Wówczas bieganie jest nie tylko dużo przyjemniejsze, ale i bezpieczniejsze. :)

Ja biegam zwykle w halówkach firmy Nike i nie jest to aż tak komfortowe jak mogłoby być. Moim zdaniem najlepsze buty do biegania to adidasy. Miękkie, wygodne, takie, w których bieganie nawet po chodnikowej nawierzchni nie przysporzy odcisków na stopach i bólów nóg. Nie wyobrażam sobie za to biegania w butach ciężkich, takich jak np. ktoś tu wspomniał, trekkingowych. Ciężko pewnie w nich oderwać stopy od podłoża po 10 minutach biegu a co dopiero więcej ;)

Ja tam biegam w sportowych butach. Nie ma dla mnie znaczenia czy to Puma, Reebok czy Nike. Ważne, żeby miało w miarę miękką i sprężystą podeszwę. Nie polecam biegania w halówkach czy trampkach. Takie buty to jedynie na WF do grania w piłkę czy na trawiastym boisku. Ale jak ktoś biega na hali to czemu nie :)

Ja mam takie pytanie, bo nie wiem czy te buty są okej. A chcialabym poradzic sie ludzi, ktorzy tez rozpoczynaja bieganie. Czy taka podeszwa jest ok? Podobaja mi sie bardzo, ale nie wiem czy to nie bedzie przeszkadzalo w bieganiu? http://www.skapiec.pl/site/cat/2522/comp/7475782 - napiszcie prosze co sadzicie, bo mnie sie podobaja

To wszystko ma znaczenie, przekonasz się jak kupisz kiedyś w końcu porządniejsze buty. Ja się przerzuciłem juz jakiś czas temu na New Balance i jest różnica, tylko szkoda, że tak późno o tym pomyślałem. Buty muszą być dobrze dopasowane, przede wszystkim wygodne, nie chodzi tylko o komfort, tylko obtarcia, odciski itd.

Podbijam temat. Chcę zacząć biegać, ale nie mam butów. Chcę kupić takie odpowiednie, ale niezbyt drogo, bo nie wiem, czy bieganie mi się przyjmie, a nie chcę kontuzji się nabawić... Czy takie buty http://perfektsport.pl/meskie/buty/ecco/ecco-terracruise-men-s/84102458279/Product.aspx mogą być? Nie chcę jakichś marek typu adidas czy nike, bo nie mam doświadczeń. Ecco noszę na co dzień, tyle że raczej elegantsze:) W ostateczności mógłbym je jeszcze wykorzystać.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]