JAK-BIEGAĆ.PL

Portal początkujących biegaczy
Dzisiaj jest 23 października 2019, 22:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Tak jak w tytule. Chciałabym poznać Wasze idealne miejsca do biegania, ja pochwalę się swoimi.

Mam szczęście - mieszkam z dala od miejskiego zgiełku, smogu i tłoku. Dookoła mam piękne łąki, zielone drzewa - 100 % natury.
Wydaje mi się, że jest to idealne miejsce do biegania. Możemy swobodnie oddychać świeżutkim powietrzem, poobcować z naturą.
Takie miejsce ma niestety swoje wady - nierówności terenu. Złe stąpnięcie i kontuzja gwarantowana.

Będąc w mieście i biegając w porach największej aktywności pojazdów na drogach czułam znaczny spadek aktywności organizmu. Mój puls był większy, oddech mniej spokojny (stawiam, że to wina smogu i hałasu). Dlatego chcąc pobiegać w miejskim zgiełku (gdy nie mamy wyboru) wybieram pory ranne i wieczorne.

Uwielbiam również jogging na plaży - ale oczywiście to wersja jedynie na lato :)

Czekam na Wasze idealne miejscówy do biegania !

Idelnym miejsem do biegania jest park. Są fajnie przygotowane ścieżki, nie jest to teren odosobniony (sporo ludzi spędza właśnie tam wolny czas). Jeśli jest wystarczająco zadbany to nie powinniśmy doznać urazu z powodu złej trasy. Największym plusem jest jednak duuużo zieleni! Bardzo sprzyja to równemu, głębokiemu oddechowi i oczywiście poprawia samopoczucie. Nie warto wybierać hałaśliwych miejsc, efekty będą dużo gorsze.

Ja osobiście lubię biegać w zaciszach. Park jest bardzo dobrym miejscem do biegania, jest cisza, spokój, fajne ścieżki. Lecz moim ulubionym miejscem jest las. Dopiero tam czuję, że żyję. Świeże powietrze, natura, wokoło sama zieleń, odgłosy zwierząt. Sama przyjemność z biegania. Obok mojego domu znajduje się również stadion lekkoatletyczny, lecz nie lubię biegać tak w kółko. Co innego w lesie, jest spokój i przynajmniej dla mnie fajne podłoże do biegania.

Zgadzam się, moim ulubionym miejscem do biegania jest także las. Niestety, w aktualnym miejscu zamieszkania do lasu mam bardzo daleko i muszę decydować się na bieganie w mieście (twarde miejskie chodniki dają się we znaki nogom, zwłaszcza łydkom). Gęsto zaludnione miasto to nie jest dobre miejsce do biegania, często czuję na sobie wzrok osób patrzących na mnie jak na dziwaka (no bo kto normalny biega?! ;)) Las to jest jednak to, cisza, odosobnienie, można słyszeć swój oddech i go kontrolować, zatrzymać się w dowolnym miejscu, odpocząć i pooddychać świeżym powietrzem.

Ja też uwielbiam las i chyba wszyscy moi znajomi biegacze też korzystają z tego, że mieszkają w tak przyjemnej okolicy. Do samego lasu mam około minutę biegu, a później urozmaicam sobie ścieżkę. Czasami biegam ścieżkami (np. teraz, bo boję się, że podepczę grzyby ;)), a czasem po lesie, czyli po wszystkich górkach, dołkach, przeskakuję gałęzie, biegam między drzewami, rozciągam się opierając o pnie. Wszystko zależy od nastroju, ale las daje biegaczom duże pole do popisu.

Awatar użytkownika

Idealnie byłoby biegać w lesie ale w praktyce za daleko do fajnych miejsc, wiec mam ulubioną trasę wokół osiedla. Całe szczęście jest zaciszne i wieczorną porą najczęściej mijam innych biegaczy.

Awatar użytkownika

Nie miałam nigdy okazji biegać w lesie, więc mogę sobie tylko powyobrażać jakie to przyjemne.
Zadowalam się tym co mam. Na szczęście nie mieszkam w centrum miasta a na przedmieściach, więc kawałek za mną mam pola, łąki, konie i krówki ;) oraz bardzo blisko 18 wieczny park. Nadal jednak, mimo dość ładnego i spokojnego otoczenia, jest to bieganie po utwardzonej powierzchni (ulica, chodnik, trakt, alejka, ścieżka rowerowa) - jak się nie ma co się lubi, to się lub co się ma. Ważniejsze dla mnie jest chyba to, aby zmieniać trasy. Monotonność byłaby dla mnie niebezpieczna. Choć, rzeczywiście, mam taką jedną trasę, którą preferuję.

Nad rzeką. U nas jest takie fajne miejsce, że wzdłuż rzeki można sobie pobiegać np. między tamą nr 16 a 18 wychodzi ok. pół kilometra a nawierzchnia jest równa, żadnych kamieni. Do tego trochę zieleni, uspakajający szum wody i spokój. Jedyną przeszkodą jest to, że możesz spotkać kogoś znajomego i przyłączyć się do melanżu. Akurat to jest popularne miejsce wśród młodzieży chodzącej na "waxy" 8-)

ja mieszkam w centrum, alle mam zamiar jezdzic do parku, ktory jest 3 przystanki dalej:) Gorzej z powrotem...chyba bede biegl:P

Idelnym miejsem perform biegania jest park your car. Są fajnie przygotowane ścieżki, nie jest to be able to teren odosobniony (sporo ludzi spędza właśnie tam wolny czas). Jeśli jest wystarczająco zadbany to be able to nie powinniśmy doznać urazu z powodu złej trasy. Największym plusem jest jednak duuużo zieleni! Bardzo sprzyja to be able to równemu, głębokiemu oddechowi my partner and i oczywiście poprawia samopoczucie. Nie warto wybierać hałaśliwych miejsc, efekty będą dużo gorsze.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]