JAK-BIEGAĆ.PL

Portal początkujących biegaczy
Dzisiaj jest 23 października 2019, 04:12

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Jakiej muzyki słuchacie przy bieganiu? Czy tylko wsłuchujecie się w rytm serca, otaczającą przyrodę i odlatujecie w refleksje? Bo moja koleżanka tak np. robi, ale ona ma o tyle dobrze że biega w lesie za domem, takie miejsca wręcz skłaniają do wyciszenia się.
Ja sama z kolei zauważyłam, że dobra muzyka naprawdę pomaga mi się zmotywować do dalszego biegu, gdy już mam ochotę się poddać. Szybsze, rytmiczne dźwięki naprawdę potrafią dać niezłego kopa. :) Mi akurat chyba najbardziej służą piosenki z koncertów live Shakiry, ale nie dawno obiło mi się o uszy, że istnieje playlista stworzona specjalnie do biegania przez marynarkę wojenną USA, i strasznie mnie to zaciekawiło! Wiecie może coś więcej na ten temat?

Nie słyszałam o tym :O ale to może być ciekawe :) Ja słucham Beyonce, bardzo mnie nakręca. Mam jeszcze kilka swoich ulubionych rytmicznych piosenek, na przykład:
All of the lights Kanye West
Conga
Louder DJ Fresh
Party Rock Anthem
Planetary (Go!) My Chemical Romance
Rude Boy Rihanna
Shake it Metro Station
Może coś Was zainspiruje. A czego Wy słuchacie?

Ja osobiście lubię biegać ze słuchawkami na uszach. To mnie bardzo odpręża. Lecz wolę jakieś mocne kawałki, które dają kopa, pobudzają do biegania. Do biegania bardzo lubię słuchać tak zwanej 'czarnej muzy', np. 2Packa, Wiz Khalifa, Xzibit, Nas czy Dr. Dree, uwielbiam te mocne bity. Ale również polski rap jest bardzo dobry i zarzucam kawałki np. Miuosh'a, Ostrego, Chady czy Peji.

Uwielbiam biegać i słuchać muzyki! Lubię, gdy muzyka jest rytmiczna i szybka – wtedy staram się biec zgodnie z rytmem piosenek. Mam tylko problem ze słuchawkami. Przy bieganiu moje zwykłe słuchawki (te douszne) ciągle mi wypadają i co parę metrów muszę je poprawiać, a jest to trochę irytujące. Poszukuję, zatem dobrych słuchawek, które będą „trzymać” się w moich uszach. Polecacie jakieś?

W moim przypadku najważniejsze, aby muzyka była rytmiczna. Nie jest ważny wykonawca. Nie mogę słuchać radia, reklamy wyprowadzają mnie z równowagi. Uwielbiam, gdy mocne basy wbijają się w uszy i wystukują w głowie rytm. Wszelaka muzyka nie mająca słów nadaje się również bardzo dobrze, jednak wolę, gdy ma w sobie jakąś treść. Nucąc sobie w głowie np. kawałki Davida Guetty nie skupiam się na tym, że się męczę bądź słonko piecze mi w twarz. To jest super, pomaga mi i motywuje do szybszego biegu :)

Także zgadzam się z tym, że fajnie jest, jak muzyka jest rytmiczna. Zgrywam ulubione utwory na mp4 i zawsze jest raźniej. Fajnie też biega się z drugą osobą, jednak w trakcie biegu nie można sobie poplotkować ;) Wtedy zazwyczaj obie osoby maja mp4 i dają sobie jedynie sygnał, gdzie się zatrzymać, zwolnić lub przyspieszyć.

U mnie najlepiej sprawdzają się utwory nadające stały rytm. Moi faworyci to:
- wake me up befor you go go
- let's twis again
- maratończyk - tsa
- je veux- zaz
- little numbers - boy
- it'stime - imagine dragons
- defto - jamal

i wiele innych...

Witam wszystkich. Zaczynając biegi potrzebowałem tzw. "kopa" -cały dystans (słuchałem Aly & Fila) leciałem naładowany i 8km kończyłem dobrze zmęczony i zadowolony. Obecnie "kopa" potrzebuję tylko przez pierwsze 500m (dalej A&F) ,a dalej coś spokojnego (Barry Withe , Michael Buble , no i Moby ) i biegnę już nie naładowany tylko spokojnie (choć tępo biegu mam te samo) i kończę tę swoją 8 (ósemkę) i czuję się lepiej niż przed biegiem, a najchętniej biegł bym dalej. :D
Każdy ma swoją muzykę do biegania , jednak spokojna mniej męczy.

Załączniki:
Komentarz: Biegam dla endorfin he he.
dlaczego.jpg
dlaczego.jpg [ 7.05 KiB | Przeglądany 26661 razy ]

ja moja playliste ciagle zmieniam i sklada sie ona zwykle z zaledwie kilku utworow, ktore akurat uwielbiam
w tym tygodniu:
Indila - Darniere Danse
Rihanna feat. Eminem - Monster (ta od samego poczatku przygody z bieganiem, absolutny hit :D), Take Care (feat. Drake), Live Your Life
Sinik feat. James Blunt - Je Realise
Rachid Taha - Ya Rayah
Will.I.Am - Bang Bang
Alexandra Stan - Mr. Saxo Beat
Khaled - C'est La Vie :D
Avicii - Wake Me Up

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]