JAK-BIEGAĆ.PL

Portal początkujących biegaczy
Dzisiaj jest 18 sierpnia 2019, 06:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość

Witam. Zaczęłam biegać od dwóch tygodni. W celach wyrobienia sobie figury i zrzucenia paru zbędnych kilogramów. Czy ktoś mógłby udzielić mi odpowiedzi, ile musiałabym biegać, czy jest jakiś cykl, plan, by zobaczyć efekty? Moja kondycja jest dosyć dobra, a chciałabym wreszcie zobaczyć jakieś postępy w moim treningu i przekonać się czy to faktycznie przynosi to pozytywny rezultat. Biegam po dwa razy dziennie przez cały tydzień. Jak długo muszę jeszcze trenować? Proszę o odpowiedzi.

Ostatnio zmieniony 18 września 2013, 12:06 przez pokergirl, łącznie zmieniany 1 raz

Jak będziesz robic stale i cyklicznie, to efekty na pewno przyjdą, musisz sobie postawić jedno kluczowe pytanie, jakich efektów oczekujesz? Bo kondycja powinna się poprawiać w dosyć krótkim czasie. Oczywiście nie ma co liczyć, że po tygodniu biegania od razu będziemy w stanie przebiec maraton, ale z czasem nasza wydolność będzie się znacznie poprawiać. Efekty "wizualne" typu spalenie tłuszczu, rozbudowa tkanki mięśniowej to dłuższy proces, pojawi się raczej dopiero gdy przejdziesz na raczej cięższe treningi.

Musisz pamiętać, że samo bieganie to nie wszystko, nie można też przeforsowywać organizmu. Niestety nie służy ono naszym kościom. Prawdą jest, że od 1 h biegania lepszy jest 3 h spacer. Nie obciąża tak organizmu. Jeśli jednak lubisz biegać i właśnie na taką formę aktywności się zdecydowałaś, pamiętaj o dobrym nawadnianiu organizmu. Dzięki dostarczonej wodzie, organizm szybciej pozbywa się "niechcianych" komórek tłuszczowych.
Ja na Twoim miejscu postawiłabym na bieganie raz dziennie, zdrową dietę i ewentualnie nie przeciążające ćwiczenia aerobowe. Samo bieganie nie wystarczy do otrzymania świetnej sylwetki.

Ja aktualnie już nie biegam, bo się rozchorowałam i poza tym nie lubię w takim zimnie trenować.
Musisz najpierw się zastanowić co chcesz konkretnie w sobie poprawić, bo podczas biegania np brzuch Ci się ładnie wyrzeźbi za to uda mogą się powiększyć przez rozbudowanie mięśni. Jeśli chcesz sobie ładnie wyrzeźbić ciało to polecam zmniejszyć biegi do 3 dni w tygodniu, za to wypełnić je ćwiczeniami, np Ewy Chodakowskiej, które są właśnie strikte rzeźbiące.
Jeśli jednak jesteś uparta i wolisz biegać, to zamiast 2 razy dziennie, biegaj raz po 10 km, tak jak na maratonie. Z początku może Ci nie wychodzić, ale chodzi o wyrobienie kondycji.

Efekty biegania przychodzą po dłuższym czasie. Nie licz na to, że po dwóch dniach biegania np. 3 razy dziennie po 20 minut, od razu schudniesz dwa kilogramy i wyrzeźbi Ci się talia. Bieganie wymaga systematyczności. Mi udało się uzyskać optymalne efekty po około miesiącu biegania, ale moja aktywność i obejmowała także codzienne godzinne spacery i godzinę ćwiczeń. Nie trać motywacji, a wszystko będzie dobrze. Powodzenia :)

Awatar użytkownika

Po roku regularnego biegania będą widoczne rezultaty. Nastawianie się, że po miesiącu zaobserwujemy spektakularne zmiany na minus w kilogramach jest złe. Chyba, że zastosujemy dodatkowo morderczą dietę. Ale czy wtedy będziemy szczęśliwi? Bieganie bez energii zmieni się w przykry obowiązek a nie o to chodzi! Spraw by aktywność fizyczna stała się przyjemnością większą niż dobry film w tv, wypad z przyjaciółmi do kina, zjedzenie pysznego obiady czy wypicie paru piw w pubie. Jeśli nie będziesz mogła/mógł doczekać się kolejnego treningu to jesteś na najlepszej drodze do osiągnięcia celu.

Nice Post :lol: :lol:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]