JAK-BIEGAĆ.PL

Portal początkujących biegaczy
Dzisiaj jest 24 lutego 2020, 23:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość

Ze względu na zbliżające się studia, będę mogła biegać tylko wieczorami. Często będę wracać głodna, więc zapewne pierwsze, co zrobię to zjem kolację i dopiero udam się biegać. I tutaj pojawia się moje pytanie: czy po bieganiu mogę coś zjeść jeszcze, jakaś przekąskę? Boję się, że wrócę głodna. Zastanawiałam się nad jogurtem z otrębami, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Co mi doradzacie?

Myślę, że najlepiej unikać spożywania posiłków o zbyt późnej porze, ale jeśli już jest to konieczne zjedz coś lekkiego. Niezbyt duże ilości jogurtu naturalnego z otrębami nie powinny źle wpłynąć na Twoja sylwetkę, aczkolwiek może jednak spróbuj czasem oszukać żołądek np. szklanką wody. Na niektóre osoby to działa. Postaraj się nie zaprzepaścić tego, co osiągnęłaś dzięki długotrwałemu treningowi.

Awatar użytkownika

Nie polecam biegania po obfitym posiłku. Należy odczekać minimum jedna, a najlepiej dwie godziny i dopiero później zdecydować się na aktywność. Bieganie z pełnym żołądkiem jest nieprzyjemne i szybko przekonasz się dlaczego jest niepolecane. Ja nie wiedzę najmniejszego problemu z spożywaniem kolacji o godzinie 21 jeśli wcześniej trenowałem i położę się spać nie wcześniej niż 2h po spożyciu posiłku. Oczywiście kolacja musi być odpowiednio lekko strawna. Przekonałem się, że popularny serek wiejski jest odpowiednio sycący. Odpowiedni będzie ryż, pełnoziarnisty makaron lub ryby.

Awatar użytkownika

Popieram kolegę wyżej. Z doświadczenia wiem, że nie chodzi o to, o której godzinie jemy ostatni posiłek, lecz o to ile czasu mija między kolacją a wieczornym wyciszeniem. Jeśli więc ktoś chodzi spać późno (powiedzmy o 1 w nocy), to tragedią nie będzie jeśli kolację zje o 22. Oczywiście powinniśmy dążyć do tego, aby tych kolacji nie jeść tak późno, ale życie jest życiem i często jesteśmy zabiegani, wracamy późno do domu itd. Ważne jest, aby po kolacji od razu się nie kłaść spać, tylko dać organizmowi popracować nad tym co zjedliśmy. Ja biegam o 19, wracam po 20, kolację jem ok. 20:30, chodzę spać ok. północy - taki tryb mi pasuje i czuję się z nim dobrze. Na kolację polecam warzywa i ryby oraz warzywa, warzywa i warzywa :)
Poza tym, jadam 5 posiłków dziennie: śniadanie - 7:00, II śniadanie - 10:00, obiad - 13:00, podwieczorek - 16:00, nie zdążyłabym jeszcze przed bieganiem wtrącić kolacji (zważywszy na to, że po jedzeniu bezwzględnie trzeba odczekać min. 2 godz.); musiałabym biegać po nocach. Sądzę, że wszystko jest kwestią organizacji i dopasowania pod siebie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]