JAK-BIEGAĆ.PL

Portal początkujących biegaczy
Dzisiaj jest 12 grudnia 2017, 14:13

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam.
W ramach moich przygotowań do rozpoczęcia przygody z bieganiem, prócz pulsometru zastanawiam się nad dodatkowym monitorowaniem moich postępów. Na rowerze prócz pulsu z pulsometru mam prędkość, drogę, czas, kadencję i pochodne (takie jak prędkość średnia, maksymalna itp). Jako, że lubię liczby zastanawiam się nad odpowiednikiem dla biegacza. Czytałem o paru bezpłatnych aplikacjach na telefon z androidem, które mogą do tego służyć. Czy ktoś miał styczność z którąś z poniższych aplikacji i może coś o niej powiedzieć:

-Endomondo Sports Tracker
-Nike+ Running
-adidas miCoach
-runtastic
-RunKeeper

byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Używałem Endomondo i Strava i to drugie moim zdaniem jest ciekawe bo jest nastawione na rywalizacje. Rywalizacja na wybranych trasach jest to o wiele bardziej motywująca niż "pokonaj siebie". Jeśli potrzebujesz samych danych z trasy to Endomondo też się sprawdzi.

Używałam Endomondo i mam zamiar teraz do niego wrócić. Świetna aplikacja, na pewno pomocna przy monitorowaniu postępów, no i też można wybrać sobie różne dyscypliny, nie tylko bieganie. Kilku moich znajomych również posiada i sobie cenią, także to chyba będzie dobry wybór. Fajne jest też to, że możesz sobie ustalić trasę na mapie. Ogólnie polecam ;)

Każda z tych aplikacji raczej działa na podobnych zasadach i posiada mniej więcej te same funkcje. Także wybór jest raczej kwestią gustu. Ja używałem zarówno Runtastic oraz Endomondo Sports Tracker. Tak jak wspomniałem różnic między nimi oprócz oczywiście estetycznego raczej nie było, mogę polecić obie aplikacje. Mają właściwie wszystko czego potrzeba, także nie ma co narzekać na nie.

A czy do tych aplikacji konieczny jest stały dostęp do Internetu? Bo jak tak to odpada. Tam, gdzie mnie się zdarza biegać nie ma żadnych sieci Wifi a w telefonie też nie mam wykupionego abonamentu na neta. I tak bym nie używał, więc szkoda mi kasy. Ale gdyby nie było trzeba mieć neta to jak najbardziej skorzystałbym z takiej aplikacji.

Awatar użytkownika

FAJNAMagda pisze:
Do korzystania z endomondo nie jest konieczny stały dostęp do internetu. Telefon musi mieć natomiast funkcję GPS, z której korzystanie jest bezpłatne (również za granicą). Gdy w czasie urlopu biegam poza granicami naszego kraju, to mam na stałe wyłączoną transmisję danych (która - jak wiadomo - jest cholernie droga), więc w czasie treningu włączam tylko GPS i aplikację, która zapisuje wyniki i przechowuje je w pamięci. Dopiero po znalezieniu WIFI podłączam się i trening sam aktualizuje się na stronie www. Tak jest w endomondo, ale sądzę, że inne tego typu aplikacje działają w analogiczny sposób. [...]

Każda z tych aplikacji, a zajmuje się porównywalne standardy, i ma prawie takie same możliwości. Podobnie decyzja jest raczej kwestia gustu. I wykorzystywane zarówno runtastic i Endomondo Sports Tracker. Jak powiedziałem pomimo kontrastów pomiędzy nimi, oczywiście, było bardzo mało stylowy, mogę przepisać oba wnioski. Mają one w zasadzie wszystko, co niezbędne, dodatkowo nie ma nic do narzekać o nie.

We provide fast success in http://www.esixsigma.org/ dumps exam by using our high quality http:calarts.edu prep resources. We offer up-to-dated berklee dumps with definite guarantee of network+ training success Northwood University

Ja osobiście korzystam z endomondo. Uważam, że jest najlepsza i najdokładniejsza jeśli chodzi o mierzenie dystansu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]