JAK-BIEGAĆ.PL

Portal początkujących biegaczy
Dzisiaj jest 20 sierpnia 2019, 15:58

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pora dnia.

Witam zgromadzonych. Od jakiegoś czasu próbuję się ogarnąć, zebrać się i zacząć biegać. Problem jest w tym, że nie wiem czy lepiej biegać rano czy wieczorem. Słyszałam już wiele ocen na ten temat i nie wiem dlaczego te pory dnia wchodzę w grę, a dlaczego nie np. w popołudniowych godzinach. Ponoć najlepiej rano trenować ze względu na to, że jest się wypoczętym, ma się mnóstwo sił i dlatego się najłatwiej wtedy biega. Ale to musi być wczesny ranek, a ja nie należę do porannych ptaszków, by wstawać i biegać tak. Z kolei w południe czuję, że po śniadaniu/obiedzie wszystko mi się w brzuchu przewraca i nie mogę biegać. Wieczorami też są jakieś obiekcję jeśli chodzi o tę porę dnia. Czy możecie mi poradzić jak Wy biegacie i jaką porę dnia wybieracie do trenowania? Liczę na Wasze odpowiedzi.

Tytuł: Re: Pora dnia.
Awatar użytkownika

Ja biegać rano nie potrafię. Głównym powodem jest głód. Zjedzenie śniadania nie wchodzi w grę bo musiałbym czekać najmniej godzinę aż mi się ułoży w żołądku a bieganie z pełnym brzuchem sprawiałoby duże komplikacje (kto biegał najedzony ten wie o czym pisze). Po południu nie mam czasu bo pracuję. Biegam wieczorami bo wtedy mogę i mam najwięcej sił. Ale zdaje sobie sprawę z faktu, że każdy organizm działa inaczej i trzeba zaleźć swoją ulubioną porę samemu.

Awatar użytkownika

Tylko zapaleni biegacze biegają rano, pozostali wolą pospać i trening traktują jako popołudniowe odbębnienie tego "obowiązku".

A ja biegam wieczorami, ale ćwiczę zazwyczaj jeszcze rano po wstaniu z łóżka, albo ok. pół godz. po śniadaniu :)

To ja przeciwnie wolę biegać rano. Wtedy mam najwięcej siły, czuję się lekko (organizm nie jest jeszcze obciążony jedzeniem). O wczesnej porze nie ma jeszcze zbyt wielu ludzi w parkach, na ulicach, więc prawie nikt się nie kręci pod nogami:) Popołudniami nie mam zazwyczaj czasu. A wieczorem szczególnie teraz jesienią i w czasie nadchodzącej zimy wcześnie robi się ciemno i jakoś nie czuję się zbyt bezpiecznie w parku.

Do pewnego czasu w te wakacje biegałem rano. Wstawałem koło 7.00-8.00 i bez śniadania wychodziłem podreperować swoją formę. Potem jednak doszły obowiązki związane z praktykami i w związku z tym, że nie chciałem zmęczony czy spocony iść na 7 godzin do biura postanowiłem przestawić się na bieganie wieczorne. Szczerze mówiąc podoba mi się chyba jeszcze bardziej niż rano. Wieczór jest świetną porą do biegania, ja lubię wystartować gdy zaczyna się lekko ściemniać, wtedy jeszcze wszystko widzę, ale czuć już to przyjazne wieczorne powietrze. Oczywiście ogólnie najlepiej jest biegać gdy sprzyjają temu dobre warunki, ale większość z nas ma swoje obowiązki i dlatego musi układać swój plan biegania właśnie pod nie.

Odkąd pamiętam, zawsze biegałam wieczorami. Latem jest wtedy trochę chłodniej, a więc przyjemniej i łatwiej. Obecnie wieczór też jest najlepszy. Po 8 godzinach nauki przed kolejną jej dawką, miło jest spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Ogólnie polecam wieczory, wydaje mi się, że wtedy jest bezpieczniej niż o 6 rano. Ale to tylko moja opinia. Powodzenia w odnalezieniu swojego czasu :)

Awatar użytkownika

Arkadiusz pisze:
Tylko zapaleni biegacze biegają rano, pozostali wolą pospać i trening traktują jako popołudniowe odbębnienie tego "obowiązku".

Bzdura jakich mało! Dawno takiego absurdu nie przeczytałam. To kiedy ktoś biega, to kwestia jego indywidualnych upodobań, możliwości, okoliczności i wielu innych czynników.
Ja najzwyczajniej nie lubię biegać rano. Mój organizm śpi i muszę znacznie więcej czasu poświęcić rozgrzewce, dodatkowo czuję głód, który nie pozwala mi się skupić. Próbowałam się przestawić, ale wg. mnie gra nie jest warta świeczki. Wieczór jest dla mnie optymalniejszy i przyjemniejszy, więc wybór dla mnie jest oczywisty. Abstrahuję od tego co jest dla nas: lepsze/zdrowsze/skuteczniejsze itp., itd., etc., bo nie jestem lekarzem i nie mam doświadczenia w porannym bieganiu. Natomiast nie pozwolę na to, aby sugerowano, że wieczorne treningi są gorsze lub - jak to napisałeś? - jest to "odbębnienie". Niech każdy biega wtedy kiedy mu lepiej, i kiedy mu to pasuje. Na zdrowie! :)

Nie ma żadnej ustalonej pory dla profesjonalistów i zwykłych miłośników... To jakieś bzdury. Oczywiście każdy ma swoją odpowiednią porę. Jeśli ktoś pracuje od 7 rano to wiadomo, że nie zwlecze się tak wcześnie z łóżka.
W lato biegam wieczorem, bo nie ma takiego upału i nie jest tak duszno. Jak pogoda i humor dopiszą to 2 razy dziennie robię trening. Jednak w roku szkolnym natłok nauki sprawia, że albo bieg się odkłada na weekend, albo wciska sie te 40 min gdzieś wieczorkiem. Potem powrót, prysznic, kolacja i spać.

jeżeli ktoś chce szybko, skutecznie zrzucić kilka kilogramów to najlepiej jest biegać rano przed śniadaniem, wtedy najszybciej się chudnie ponieważ organizm spala tłuszcze, a jeśli zjemy śniadanie to na początku pobiera energie z jedzenia, ale nie ma to jakiegoś większego znaczenia. Tak samo jak pora biegania nie ma znaczenia, ważne żeby robić to systematycznie , a efekty przyjdą same.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]